sadsad x
asdasd
46,00 TL
33,12 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
12,88 TL
Yavuz Sultan Selim Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786058301948
Kapak: Ciltsiz
Talip Arışahin
Talip Arışahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yavuz Sultan Selim Kısa Özet

    Yavuz Sultan Selim, Osmanlı Devleti’nin en kudretli, geniş ufuklu ve büyük padişahlarındandır. Onun kısa zamanda yaptığı işler, kazandığı zaferler ve elde ettiği başarılar, olağanüstü derecededir. Dedesi Fatih Sultan Mehmed gibi alimlere çok büyük saygı gösteren ve gece gündüz kitap okuyup bilgisini arttıran Yavuz, sanatkar yönüyle de temayüz etmiş, hafızalarda yer eden şiirlere imza atmıştır.

    Yavuz, Anadolu’da huzur ve birliği sağlama-sıyla, Çaldıran ve Ridaniye zaferleriyle, Güneydoğu illerini Osmanlı’ya bağlamasıyla, Arap İslâm ülkelerini imparatorluk topraklarına katmasıyla Suriye ve Mısır topraklarını fethetmesiyle bir cihan padişahı olduğunu göstermiştir. 50 yıllık kısa ömründe 8 yıl saltanat süren, padişahlığı döneminde Devlet-i Aliye’yi şahlandıran ve Osmanlı’ya *İslam dünyasının liderliği*ni kazandıran Yavuz’un hayatını Talip Arışahin’in kaleminden okuyacak-sınız.

    Yazar bu eserinde, Yavuz’un doğumundan baş-layarak çocukluğunu, delikanlılık yıllarını, aldığı eğitimi, hocalarını, şehzadelik dönemini, fiziki ve ruhi portresi ile birlikte sağlam kişiliğini anlatıyor. İsyanların üstüne gidip püskürten, ayaklanmaları bastıran, fitne odaklarının faaliyetlerini kudretli şahsiyetiyle durduran Yavuz’un, Osmanlı’ya ka-zandırdığı ‘Halifelik’ müessesesine verdiği büyük değer *Hadim’ül Haremeyn* ifadesiyle kendisini buluyor.

Yavuz Sultan Selim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.