sadsad x
asdasd
36,94 TL
23,64 TL
%36 indirim
Yasemin Geceleri Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 504
ISBN: 9786053437093
Kapak: Ciltsiz
Julia Gregson
Julia Gregson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yasemin Geceleri Kısa Özet

  İngiliz Istihbarati için Çalışan Türk Asıllı Genç Bir Şarkıcının Nefes Kesici Hikayesi

  Ünlü bir şarkıcı olmanın hayallerini kuran yirmi üç yaşındaki güzel Saba'nın hayatı İkinci Dünya Savaşı'yla birlikte bir anda değişir. Kuzey Afrika'daki İngiliz askerleri için şarkı söylemesi teklif edildiğinde genç kız bu daveti heyecanla kabul eder ve Galler'deki ailesini geride bırakarak Afrika'nın güneşle yıkanan topraklarına doğru yola çıkar.

  Ancak Saba, Afrika'ya gitmeden önce bir hastanede yaralı askerler için şarkı söylerken kalbini Dom adındaki genç bir pilota kaptırmıştır. Mısır'a gittiğinde çok geçmeden sesiyle dikkatleri üzerine çeker ve İngiliz İstihbaratı onu casus olarak değerlendirmeye karar verir. Genç kız onu bekleyen tehlikeleri düşünmeden bu görevi de kabul eder.

  Dom ise aşkından vazgeçmeyerek Saba'nın peşine düşer. İki gencin yolları tekrar kesişir ve aralarında tutkulu bir aşk başlar. Saba kalbini yavaş yavaş açarak Dom'la köklerini, acılarını ve korkularını paylaşırken Dom da ona cesareti, uçma tutkusunu ve gökyüzünün sessizliğini anlatır. Saba şarkıların büyüsü, Dom ise yıldızlı gök kubbenin ışıltısıdır. Fakat Saba'nın güçlü ve zengin bir iş adamıyla birlikte bir görev için İstanbul'a gitmesi gerekir. Sıcak bir yaz günü birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan genç aşıklar belki de bir daha asla bir araya gelemeyecektir.

  "Yasemin Geceleri'ni okurken gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz."

  - Richmond Times - Dispatch

  "Julia Gregson, Kahire ve İskenderiye'deki zenginlerin, yoksulların ve askerlerin hayatlarını, Gize ve Boğaz manzaralarını, kadınların bütün kuralları erkeklerin koymasına itiraz etmeye başladığı karmakarışık İkinci Dünya Savaşı atmosferini muhteşem bir dille tasvir etmiş."

  - Kirkus Reviews

  "Zengin bir dille kaleme alınmış, heyecan verici bir gizem ve aşk romanı…"

  - Romance Reviews Today

  "Romantizm ve entrika istiyorsanız, savaşı Kahire gibi egzotik topraklarda geçen bir hikâye yazmak için kusursuz bir araç olarak kullanan Julia Gregson size bunu fazlasıyla sunuyor."

  - Booklist

Yasemin Geceleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.