Yaşar Kemal Bir Ömür Edebiyat

Eksik Parça Yayınları

Feridun Andaç

97,00 TL
48,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
48,50 TL
Yaşar Kemal Bir Ömür Edebiyat Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786059864541
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Feridun Andaç
Feridun Andaç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yaşar Kemal Bir Ömür Edebiyat Kısa Özet

    *Dünyaya gelmişim ya, şu güzelim gökyüzünü, yıldızları, ayı,dağların yamacına vuran gün ışığını görmüşüm ya, insanoğlunun tadına varmışım ya, seher vakti, traktörümle sürdüğüm topraktan çıkan kokuyu koklamışım ya... İşte insanlığın aradığı ölümsüzlük otu bu değil mi?*

    Feridun Andaç, Yaşar Kemal’in anlatı evrenini bir kazıcı gibi ortaya çıkarmaya, görmeye, anlatmaya devam ediyor. Üç kitaplık dizisinin ikinci kitabı yazarımızın Yaşar Kemal’le farklı zamanlarda yaptığı söyleşileri içeriyor. Bir yazarı anlamak, onun anlatı evrenini kavramak için farklı bakışları/yorumları içeren; üstelik kendi sözlerinde yaşamına/yazarlığına dair süreçleri tanımaya dönük bir belgesel kitap elinizdeki Yaşar Kemal: Bir Ömür Edebiyat.

    Bir yazarın yaşamı ve yapıtına dönük kapsamlı bir bakış/yorumla birlikte farklı bakış açılarıyla onun yaratıcılığının kaynaklarını irdeleyen; aynı zamanda kendi sözlerinde bu dünyanın dilini nasıl kurduğunu anlatan bir birikimi sunuyor size Yaşar Kemal: Bir Ömür Edebiyat. Edebiyata adanmış bir ömrün bütün dönemeçlerini gözler önüne seren bu kitapla Yaşar Kemal’e daha da yakından bakacaksınız.

  • 2. Hamur

Yaşar Kemal Bir Ömür Edebiyat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.