sadsad x
asdasd

Yaşam Dediğin 9 Metre

Destek Yayınları
54,00 TL
35,64 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
18,36 TL
Yaşam Dediğin 9 Metre Hakkında Bilgiler
Türü: Beslenme ve Diyet Kitapları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786053115687
Kapak: Ciltsiz
Murat Baş
Murat Baş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yaşam Dediğin 9 Metre Kısa Özet

  Yaşam Dediğin Dokuz Metre üç yıldır üzerinde çalıştığım bir kitap. Sindirim kanalımız, dış dünyaya açılan kapımızdır. Belki hepimizde aynı değildir ama, bir insanın ağızdan anüsüne kadar olan sindirim kanalı yaklaşık 9 metredir. Yani yediğimiz ve içtiğimiz her şey, bu 9 metrelik yolculuğun sonucunda iyi ve/veya kötü maddeleri bize bırakır, artakalanlar vücudumuzu terk eder. Eğer bu yolculuğa sağlıklı besinler katılmışsa iyi maddeler, zararlı besinler katılmışsa kötü maddeler geriye kalır. Ve nihayetinde tüm beslenme alışkanlıklarımız *Ne yersen O’sun*  ifadesinde birleşir. Bağırsağın, hiçbirimize çekici gelen bir organ olmadığının farkındayım. Ancak, çok sayıda yeni araştırma sayesinde, bağırsağımızdaki dünyanın hastalıkta ve sağlıkta bize eşlik eden, eşsiz bir arkadaş olduğunu öğrendik.

  Bu kitabın alt başlığında *diyet* kelimesi bulunmasına rağmen, bu kitabın temel amacı ağırlık kaybetmeniz değildir. *Prof. Dr. Murat Baş’la Mikrobiyota Diyeti* bölümünde yazdığım tavsiyelere uyarsanız vücudunuzdaki iç dünyayı, yani bağırsak mikrobiyotasını yeniden yapılandırabilir ve onu sağlıkla buluşturabilirsiniz.

  Mikrobiyota, içimizde ve dışımızda yaşayan tüm mikroorganizmalara verdiğimiz isimdir. Mikrobiyotanız sizin şişmanlamanıza, hastalıklara yatkınlaşmanıza ve hatta depresif olmanıza sebep olabilir mi? Eğer olabiliyorsa bunu tersine çevirebilir miyiz? Evet bu kitabı okuduğunuzda bunlara cevap olacak yol haritasını göreceksiniz.

  Hadi birlikte 9 metrelik yaşama sağlık katalım.

Yaşam Dediğin 9 Metre Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.