sadsad x
asdasd
32,00 TL
19,52 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
12,48 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yarım Kalan Türkü Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786059330824
Kapak: Ciltsiz
Vehbi Bardakçı
Vehbi Bardakçı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yarım Kalan Türkü Kısa Özet

    Kitabın birinci bölümünü oluşturan *Yarım Kalan Türkü*de, yetmişli yılların siyasi çatışmalarını ve yaşanan acıları ayrıntılarıyla anlatan yazar, *Kapı Kapı* adlı ikinci bölümde, dürüst, temiz bir kasaba delikanlısının yaşam mücadelesini mizahi ögelerle aktarı-yor. Usta yazar Fakir Baykurt’un deyimiyle, fırtınalı denizler ortasında zavallı bir varil gibi ordan oraya yalpalayıp duran bu gencin, güldüren ve acı acı düşündüren durumunu okurken, dünya çapın-da bir edebiyat kahramanı ile karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsunuz.

    *İnsan Sevdikçe Güzelleşir* adlı üçüncü bölümde ise, öykü kahramanıyla birlikte gizemli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Yolculuk, yıllardır ülkesinden uzak kalan öykü kahramanının monologlarıyla örgüleniyor ve toplum değerleri sorgulanıyor. Günbatımında İstanbul’dan başlayan yolculuk, ertesi gün Şeytan Sofrası’nda izlenen ikinci günbatımıyla bitiyor.

    Daha önce ayrı ayrı yayınlanan bu üç kitabı tek ciltte topladık. *Hasretim Derin Uykularda, Ağlasın Gökyüzü, Kırmızı Bahar, Kerbela, Şeyh Bedreddin Destanı, Demirin Üstünde Karınca İzi* ve *Devrimin Ayak Sesleri* gibi büyük romanlarıyla tanınan Vehbi Bardakçı’nın anlatım ustalığını bu öykülerde de görecek ve romanları gibi öykülerini de severek okuyacaksınız.

Yarım Kalan Türkü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.