sadsad x
asdasd

Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme

Kanguru Yayınları
15,74 TL
12,91 TL
%18 indirim
Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786054373628
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Aydın Şimşek
Aydın Şimşek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme Kısa Özet

  "Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme, eleştiri kitaplığımız için gerçek bir kazançtır. Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme düpedüz yaratıcı düşüncenin ürünüdür ki, pek çok hamhalat kitabın aradan sıyrılma hüneri karşısında hiç değilse birilerimizin eline alıp tutması, öğrenmek isteyenlere göstermesi gerekir."  Semih Gümüş (Radikal Kitap)

  "Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme, okuduktan sonra rafa kaldırılmayacak, hep masanın üzerinde tutulacak ve genç yazar adayları açısından, zaman zaman yeniden okunacak bir yapıt."  Hasan Ali Toptaş (Milliyet Sanat Dergisi)

  Yazarın kurgusu dilidir. Yazar bil dil edinene kadar birçok dille yazar, birçok dili dener. Gündelik dille başladığı yazma serüvenine, bilgisi arttıkça yeni derinlikler kazandırır. Dil içi tutunma, dil denyselliklerine kadar sürer.

  Yazar ideal okurun kendisidir. Dış dünyaya ve okura karşı birinci dereceden sorumluluğu yoktur yazarın. Kendisine, yazının disiplinlerine, dinamiklerine karşıdır asıl sorumluluğu. Metnini oluştururken en son düşüneceği şeydir okur. Okurun yararına bir metin, ancak okur yok sayılarak kurulabilir. Genel anlamda okur ölü bir şeydir. Eleştirel okur ise metnin içindedir, ayzarı sürekli sınamakta, denetlemektedir.

  Yazar metnini okurdan bağımsız düşünerek ilk güçlü adımını atar. Unutmayalım ki okur anlaşılabilirliğe kodlanmıştır. Anlaşılabilirlik ise anlam aktmanın en bilindik ve sıradan halkasını oluşturmaktadır.

  Unutulmamalı; yazı içtenlik ve özgünlüktür. Her şeye benzeyen, hiçbir şeydir.

Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.