sadsad x
asdasd

Yaratıcı Drama Yöntemi ile Anne - Baba Eğitimi Uygulama Rehberi

Nobel Akademik Yayıncılık

Ayten Şahin Karapınar

44,00 TL
33,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yaratıcı Drama Yöntemi ile Anne - Baba Eğitimi Uygulama Rehberi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 370
ISBN: 9786053201991
Kapak: Ciltsiz
Ayten Şahin Karapınar
Ayten Şahin Karapınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yaratıcı Drama Yöntemi ile Anne - Baba Eğitimi Uygulama Rehberi Kısa Özet

  Günümüzde çeşitli eğitim ve öğretim kurumlarında çocuk ve ergenlerle çalışan ve değişen yaşam koşullarının zorlayıcı etkisi altında giderek daha da büyüyen bir sorunlar yumağı hâline gelen anne-baba-çocuk ilişkisinin geliştirilmesine yönelik eğitim programları düzenleyen psikolojik danışmanların anne-baba eğitimlerinde kullanabilecekleri kaynaklar sınırlıdır.

  Bu kitapta, psikolojik danışmanların anne-baba eğitiminde yararlanabilecekleri yaratıcı drama yöntemi kullanılarak oluşturulmuş, yarı yapılandırılmış bir anne-baba eğitim programı bulunmaktadır.

  Anne-baba eğitiminin giderek artan önemi doğrultusunda bu kitabın psikolojik danışmanlar için bir *Anne-Baba Eğitim Programı Uygulama Rehberi* olması amaçlanmıştır. Öncelikle, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, yetişkin eğitimi, anne-baba-çocuk ilişkisi ve yaratıcı drama konularında kuramsal bilgilere yer verilmiştir. Bununla birlikte 8 oturumdan oluşan ve içeriğinde iletişim, iletişim engelleri, dinleme, anne-baba tutumları, çatışma, öfke gibi konuların işlendiği bir *Anne-Baba Eğitim Programı* bulunmaktadır. Ayrıca eğitim programı içinde çeşitli bilgi notları, öyküler ve şiirlere yer verilerek eğitim sürecinin zenginleştirilmesi amaçlanmıştır.

  Okurlarına ve anne-baba eğitim programı uygulayıcılarına hem yol göstermeyi hem de fikir vermeyi amaçlayan bu kitabın yeni basımının; öğrenme ve öğretme yolculuğu hiç bitmeyen psikolojik danışmanların mesleki çalışmalarına katkı sağlaması dileğiyle...

Yaratıcı Drama Yöntemi ile Anne - Baba Eğitimi Uygulama Rehberi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.