Yaramaz Çocukları İlaçlamayın

Hayykitap

Mutluhan İzmir

100,00 TL
66,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
34,00 TL
Yaramaz Çocukları İlaçlamayın Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Gelişimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786059841535
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mutluhan İzmir
Mutluhan İzmir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yaramaz Çocukları İlaçlamayın Kısa Özet

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, günümüzde sıkça duyduğumuz bir hastalık! Çocukların % 14’ü bu hastalıktan ve tedavisinde kullanılan ilaçlardan muzdarip! Muzdarip, çünkü bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar, küçücük çocuklarda ‘büyük’ yan etkilere sebep olabiliyor. Durum böyle olunca, vicdanlı hekimlerin ve anne babaların aklına birçok soru geliyor...

  20 yıl öncesine kadar çok ender rastlanan bir hastalık olan `Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu` günümüzde nasıl her 7-8 çocuktan birinde rastlanır hale geldi?

  Konulan tanılar ne kadar doğru? Tanı konulma sıklığında bir abartı var mı?

  Psikiyatrlar bu tanıyı koyarken gerçekten özenli davranıyorlar mı? Nesnel kriterleri dikkate alıyorlar mı?

  Bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların söylendiği gibi bağımlılık yapmadığı doğru mu? Yapmıyorlarsa neden kırmızı reçete ile satılıyorlar?

  Bağımlılık yaptıkları konusundaki kuşkuların yüksek olduğu bu ilaçların gereksiz yere kullanımı hangi riskleri beraberinde getiriyor?

  İlaçlar dışında çocuklara yardımcı olabileceğimiz `yan etkisiz` seçenekler neler?

  Antidepresan Tuzağı kitabının da yazarı olan Psikiyatrist Dr. Mutluhan İzmir, tüm dünyada güncel olan bu soruları, yapılan son çalışmaların ışığında sizler için yanıtlıyor.

  Ülkemizde de büyüyen bir sorun haline gelen Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu hastalığının teşhisi ve tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi vicdanlı bir hekimin kaleminden okuyacaksınız. `Vicdanlı` sıfatı önemli çünkü belki de çocuğunuzun hayatını o kelime kurtaracak!

 • 2. Hamur

Yaramaz Çocukları İlaçlamayın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.