Yaralarını Aktaran Ebeveynler

Sola Unitas

Şahin Çiftçi

179,00 TL
125,30 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
53,70 TL
Yaralarını Aktaran Ebeveynler Hakkında Bilgiler
Türü: Gelişim Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786257406123
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 67 adet satılmıştır.
Şahin Çiftçi
Şahin Çiftçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yaralarını Aktaran Ebeveynler Kısa Özet

    Çocuklarımızı yetiştirirken günümüzde her türlü bilgiye ve kaynağa kolayca ulaşırız. Bunların bazıları gerçekten teorik bilginin sağlam olduğu, bilimsel kitaplardır. Nasıl davranmamız gerektiğine dair epey bilgi alabiliriz. Ancak ebeveynlikte hissettiğimiz duyguların nereden geldiğini, nasıl oluştuğunu ve bu duyguları nasıl kontrol edebileceğimizi öğrenmeden bu bilgileri pratiğe aktarmak pek olası değildir. Kendimizi tanımadan, çocukluk yaralarımızı sarmadan, değişmeden, gelişmeden çocuklarımıza ulaşabilmemiz imkânsızdır. Çocukları anlamanın yolu, önce kendimizi anlamaktan geçer.

    Uzman Klinik Psikolog Şahin Çiftçi, Yaralarını Aktaran Ebeveynler isimli kitabında anne babaların, çocukluklarından yetişkinliğe taşıdıkları sorunlarını çocuklarına aktardıklarını ve farkında olmadan çocuklarının gelişimine olumsuz bir müdahalede bulunduklarını örneklerle inceliyor. Aile ilişkilerinde sorun yaşayan ebeveynlerin, önce kendi sorunlarını çözerek çocuklarına yardım edebileceklerini ve bunu nasıl yapabileceklerini kitapta incelikle işliyor.

    Biz ebeveynler; zaman zaman dalgalı, zaman zaman da sisli, belirsiz bir denizde ilerliyoruz. Bazen akıntıya kapılıyoruz, bazen rüzgârlarla savruluyoruz ama gemimizde taşıdıklarımızı güvenli bir limana yanaştırabilmek için yılmadan çalışıyoruz. İşte Yaralarını Aktaran Ebeveynler kitabı da akıntılı denizde yolumuzu bulmamıza yardımcı olacak yegâne kaynaklardan biridir.

  • 2. Hamur

Yaralarını Aktaran Ebeveynler Hakkında Yorumlar