sadsad x
asdasd
40,00 TL
28,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yanık Dere - 1915 Erzurum Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 818
ISBN: 9786057030740
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Dağıstanlı
Mehmet Dağıstanlı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yanık Dere - 1915 Erzurum Kısa Özet

  Çıkarılacak sonuç açıktır: Suskunluk işe yaramamaktadır. Eğer aksi ispatlanmazsa, tarihî yalancılar kendilerini sürdüreceklerdir.*

  İşte susmayan, gerçeği, Ermeni zulüm ve vahşeti ile Ermenilerin Türklere uyguladığı soykırımı anlatan son kitaplardan biri, Mehmet Dağıstanlı’nın yazdığı tarihî belgesel özellikte olan Yanık Dere Erzurum adlı romandır.

  Prof. Dr. Mehmet Metin Karaörs

  Mehmet Dağıstanlı Erzurumlu bir yazarımız. 1914-1918 yılları arasında, Rus ordularıyla birlikte bölgeye gelen Ermeni çete ve askerlerinin yaptığı kıyımı, çok canlı bir anlatımla günümüze taşıyor. Öte yandan, aynı bölgede bin senedir bir arada sorunsuz yaşamayı başarmış olan bu iki halkın nasıl birbirlerine düşürüldüğünü arı bir dille günümüze aktarıyor. Mutlaka okunması gereken bir roman.

  Doç.Dr. Orhan Çekiç

  *Yanık Dere* Romanının Yazarı Dağıstanlı’yı Kutlarım.

  Çok önemli bir konuyu büyük bir emekle belgesel roman olarak yazıp dünya kamuoyuna sunan Mehmet Dağıstanlı’yı kutlarım. Romanın bir an önce İngilizceye çevrilerek Avrupa Parlamentosu üyelerine ve benim de geçmişte görev aldığım Avrupa Konseyi Parlamentosu üyelerine, ayrıca tüm dünya meclis ve senato üyelerine ve uluslararası kuruluşlara dağıtılarak onların da okumasının sağlanmasını önemsiyor ve romanın okunmasıyla da batılı okurlara gösterilmek istenen tarihî hataların gerçek yönlerinin anlaşılarak, lehimize dönmesine katkısı olacağına bütün kalbimle inanıyorum. Bu vesileyle elimden gelen desteği vermeye hazır olduğumu bildirmek istiyor, Dağıstanlı’yı tebrik ediyorum.

  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı

Yanık Dere - 1915 Erzurum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.