sadsad x
asdasd
33,00 TL
26,40 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yanığı Bulmak Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 290
ISBN: 9786059708487
Kapak: Ciltsiz
Gülce Başer
Gülce Başer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yanığı Bulmak Kısa Özet

  İlk polisiye romanı Bir Ceset Bir Söz ile Yılın Polisiye Romanı Ödülü’nü alan Gülce Başer, serinin ikinci kitabı Yanığı Bulmak ile Mylos Kitap’ta.

  Gülce Başer’i ilk romanı Bir Ceset ve Bir Söz ile tanımıştım. Jüri başkanı olduğum 2015 yılı Dünya Kitap Polisiye Roman Ödülü’nü bu ilk romana vermekte tereddüt etmemiştik. Gülce Başer hep tekrarladığım bir savı kanıtlayan bir yazardı. Bu savım, kadınların edebiyat içinde en başarılı oldukları alanın polisiye roman olmasıydı. Ancak kadın polisiye roman yazarları genellikle Anglosaksonların *Whodunit* dedikleri benim *Katil Kim?* türü dediğim türde yazarlar. Başer’in asıl özgünlüğü, yazdığı romanların bu türle gizli servisleri konu alan casus romanlarının başarılı bir karışımı olması.

  Gülce Başer’in ilk romanındaki kahramanlarının başrolde olduğu yeni yapıtı; polisiye roman seven veya *kaçış zevkini* doyasıya tatmak isteyen okura hararetle önerilecek bir roman.

  Son yıllarda artık bir zamanların baştacı olan, sonra da *postmodern roman* gibi biz ihtiyarların bir türlü zevk alamadığı akımlarla unutulup giden *toplumsal roman*ın işlevini polisiye romanın üstlendiği gerçeğini, Başer’in yeni romanı Yanığı Bulmak da kanıtlıyor. Yazarımız hiç ukalalık yapmadan, nutuk atmadan değişen koşulların hızla değersizleştirdiği ama geçerli olması gereken değer yargılarının erozyona uğramasını gerek Nihal’in kişiliğiyle gerek başarıyla çizdiği bitip tükenmiş ama yine de bir şeyler yapmak için çalışan polis ve gizli servis elemanlarının davranışlarıyla çarpıcı bir şekilde vurguluyor.

  Erol Üyepazarcı

Yanığı Bulmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.