sadsad x
asdasd
22,22 TL
16,67 TL
%25 indirim
Wright Kardeşler Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786059861045
Kapak: Ciltsiz
David McCullough
David McCullough
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Wright Kardeşler Kısa Özet

  "İnsanlığın en büyük hayalini gerçekleştirdirler: Uçtular"

  İki Pulitzer ödüllü yazar David McCullough, dünyaya uçmayı öğretmiş cesur kardeşlerin çarpıcı hikayesinin ardındaki gerçeği anlatıyor: Wilbur ve Orville Wright.

  1903 yılının bir kış gününde, Kuzey Carolina’nın ücra Outer Banks Bölgesi’nde, Ohiolu iki erkek kardeş, Wilbur ve Orville Wright tarihin gidişatını değiştirdi. İlk ağır, motorlu ve pilot taşıyan makineyle uçuş çağı başladı.

  Bu adamlar kimdi ve uçmayı nasıl başarmışlardı?

  Wilbur ve Orville, ticari başarıyı yakalamış iki eğitimsiz bisiklet tasarımcısı olma­nın çok ötesinde, yetiştirilme tarzlarına dayanan olağanüstü cesaret ve azim sahibi, çok çeşitli entelektüel ilgi alanlarına ve bitmek tükenmek bilmeyen bir meraka sahipti. Ya­şadıkları evde ne elektrik, ne de su tesisatı vardı. Ama babaları tarafından temin edil­miş bolca kitap bulunuyordu ve asla okumaktan vazgeçmediler.

  Birlikte çalıştıkları zamanlarda, üstesinden gelemeyecekleri hiçbir problem yoktu. Wilbur şüphesiz bir dâhiydi. Orville çok ender görülen bir mekanik beceriye sahipti. Eğitimlerinin lise düzeyinde kalması, çok az paralarının olması ve yüksek yerlerde tanı­dıklarının olmaması onları uçuşa geçmek konusundaki hayallerinden asla vazgeçirmedi. Hiçbir şey, hatta her seferinde yeni icatlarına kalkıştıklarında göze aldıkları ölüm tehli­kesi bile bunu yapamadı.

  Amerikalı ünlü tarihçi ve yazar David McCullough, Wright Kardeşlerin hikayesini belgesel tadında okuyacağınız bu kitapta anlatmak için, kişisel günlüklerin, not defterle­rinin ve binden fazla şahsi aile arası yazışmasının da içinde bulunduğu Wright belgele­rinin geniş zenginliğinden ve kız kardeşleri Katharine’in pek bilinmeyen katkılarından yararlanıyor.

Wright Kardeşler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.