Varlık Değerleme Yaklaşımları Çerçevesinde - Gayrimenkul Değerleme

Seçkin Yayıncılık

Adalet Hazar

215,00 TL
204,25 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
10,75 TL
Varlık Değerleme Yaklaşımları Çerçevesinde - Gayrimenkul Değerleme Hakkında Bilgiler
Türü: Eğitim Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9789750288258
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Adalet Hazar
Adalet Hazar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Varlık Değerleme Yaklaşımları Çerçevesinde - Gayrimenkul Değerleme Kısa Özet

  Günümüzde değerleme, giderek artan önemi nedeni ile finans teorisi içinde oldukça geniş bir alana sahiptir. Uluslararası gelişmelere uyum, finansal tabloların gerçeğe en yakın değerleri göstermesi beklentisi, doğru yatırım kararlarının verilebilmesi, olası risklere ilişkin öngörülerde bulunulabilmesi hususları dikkate alındığında, varlık değerlemenin önemi daha da ön plana çıkmaktadır.
  Gayrimenkul, hem yatırım hem de finansal faaliyetlerde önemini koruyan bir varlık olması nedeni ile, gayrimenkul değerinin olası en doğru şekilde belirlenebilmesi, değerleme çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Gayrimenkul değerlemeye ilişkin farklı yöntemlerin örneklerle aktarıldığı bu çalışmanın amacı, okuyucuya değerleme işlemi için geniş bir bakış açısı sunabilmektir. Kitabın 2. baskısında konuya ilişkin olarak Dünya`ya ilişkin gelişmelere ve Türkiye`deki güncel değişiklere de yer verilmiştir.
  Kitap, tamamen yenilenmiş ve yeni gelişmeler ışığında güncellenmiş 2. Baskısını yapmıştır.
  Teorinin güncel uygulamalarla en uygun şekilde nasıl birleştirilebileceği temel sorusunun yanıtına da bu çalışmada yer verilmiştir. Bu çalışma, genelde varlık değerlemeye, özelde ise gayrimenkul değerlemeye ilgi duyanların yararlanabileceği temel bir kaynak niteliğindedir.

 • 2. Hamur

Varlık Değerleme Yaklaşımları Çerçevesinde - Gayrimenkul Değerleme Hakkında Yorumlar