sadsad x
asdasd
65,00 TL
52,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Vahyin Dili ve Terimleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 520
ISBN: 9789753503297
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Yaşar Soyalan
Mehmet Yaşar Soyalan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Vahyin Dili ve Terimleri Kısa Özet

    Dil ve konuşma, bir anlama, anladığını tanımlama, tanımladığını da isimlendirme eylemidir. Bu eylem, bir süreç içerisinde, muhatap toplumun ortak bir kanaati olarak gerçekleşir. Kelimeler, kavramlar, deyim ve terimler de bu tanımlama ve isimlendirmeler sonrasında ortaya çıkarlar. Toplumlar kelimelerden çok bu kavramlarla, deyim ve terimlerle konuşurlar.

    Mekke ve çevresindeki toplumun diliyle muhatabına ulaşan son ilahi vahiy Kur’ân da, bir dilde bulunan bütün özelikleri kullanarak dilsel bir hitabe olarak nazil olmuş ve muhatabını etkisi altına almıştır. Vahyin muhatabını etkilemesinde Resul’ün eminliğinin önemli bir payı bulunsa da, asıl önemli etken vahyin tabiatıydı. Vahiy, ilahi mesajı muhatabının dili üzerinden, onların anlayacağı ve etkileneceği bir dil ve üslupla, onların kelime ve terimleri ile ifade ediyordu.

    Elinizdeki bu kitap, Kur’ân’ın edebi özellikleri ve anlatım usulleri ile ilgili tespit ve açıklamaların yanı sıra, ilahi vahyin mahiyetini ortaya koyduğu düşünülen *vahiy ile ilgili elli civarındaki terimi* de açıklamaya, bu terimlerin birbiri ve ilahi vahyin bütünü ile olan ilişkisini de göstermeye çalışmaktadır.

Vahyin Dili ve Terimleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.