Vahiy Fenomeni Tanrısal & Kozmik Enformasyonel Yayın

Çizgi Kitabevi Yayınları

Zeki Coşkunsu

200,00 TL
164,00 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Vahiy Fenomeni Tanrısal & Kozmik Enformasyonel Yayın Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 566
ISBN: 9786059706810
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Zeki Coşkunsu
Zeki Coşkunsu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Vahiy Fenomeni Tanrısal & Kozmik Enformasyonel Yayın Kısa Özet

  İddia ediyoruz: Bu eser, ruhu ve/veya omurgası "akademik-felsefî" arkaplana sahip olmasının yanısıra, "tezi" ve "içeriği" açısından "KESİNTİSİZ" olaraktan "VAHİY FENOMENİ"ne yani, "TANRISAL & KOZMİK ENFORMASYONEL YAYIN"a ilişkin sıra dışı bilimsel yaklaşım ve yorumlarıyla "değil Türkiye`de, dünyada bir ilk..!"

  Bu eser, salt iddia etmiyor aynı zamanda tezini, "multidisipliner" olaraktan; kozmoloji, astronomi, matematik, fizik, kimya, biyoloji, felsefe, teoloji vb. "bilimsel disiplinler" ve "bilimsel teoriler"le de destekleyerek ispat ediyor.

  "Tanrı" bağlamında "irade" ile başlayıp, ["ontolojik farklılık/ eşitsizlik" nedeniyle, insan düzlemine kadar olan kısmı "dikey (vertikal)" sonrası da, "yatay (horizantal)" seyreden] "eylem"e uzanan bu çizgi, doğası gereği "statik olmayan, canlı, hareketli, süreğen ve o denli de ele avuca sığmaz bir serencâmdır"; bir ucunda "MÜTE`ÂL (MUTLAK AŞKIN) BİR TANRI", diğer ucunda da genel anlamda "DOĞA", özel anlamda ise "İNSAN" bulunan bu "FENOMEN"! Yani "TANRISAL & KOZMİK ENFORMASYONEL YAYIN=VAHİY FENOMENİ"..!

  Dahası, "TANRI`NIN KONUŞMASI" bağlamında vahyin "epistemolojik" analizinin yapıldığı bu eser, vahiy fenomeni ve/veya realitesine sıra dışı bilimsel bir yaklaşım ve yorumlar sergiliyor. Bu bağlamda da vahyin; "FAZ-1", "FAZ-2" ve "FAZ-3" evre/aşama/derecelerine netlik kazandırıyor, yeni açılımlar katarak şu iddiada bulunuyor: "Öyle ya da böyle, Tanrı`nın konuşmadığı hiçbir ölümlü (beşer) yoktur!"

  Bu kitabı okurken, "devrim yaratan yeni bilimsel düşüncelerin geçtiği şu dört aşama"dan üçü; "kayıtsızlık (tecrit)", "alaya alma" ve "eleştiri" [ki dördüncüsü "kabul görme"dir] gibi bir takım tepkileri tecrübe ederseniz korkmayın: Sonuna kadar okursanız, tepkiler büyük oranda yok olacaktır! Eğer bunu yaparsanız, geleceğiniz için ve insanlığın geleceği için güçlü bir araç elde edeceksiniz; bizden söylemesi...

 • 2. Hamur

Vahiy Fenomeni Tanrısal & Kozmik Enformasyonel Yayın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.