Uzunköprü`de İz Bırakanlar

Ceren Yayıncılık

Nazmi Metin

140,00 TL
107,80 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
32,20 TL
Uzunköprü`de İz Bırakanlar Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786059490269
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Nazmi Metin
Nazmi Metin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uzunköprü`de İz Bırakanlar Kısa Özet

  Uzunköprü ve Meriç`te hayatlarıyla iz bırakanların yer aldığı bu çalışma birçok açıdan eksik olabilir, yer alan ve alması gereken isimler konusunda yetersiz bir çalışma olarak görülebilir.

  Bizim buraların kendine özgü koşulları -yaşayanların zayıf bellekleri, bilgi ve belge katkısı yapma konusunda vurdumduymaz davranmaları, anlamsız ilgisizlikleri, fotoğraf ve bilgi notu verme konusunda devlet dairesi tutumu sergilemeleri gibi- göz önüne alındığında inanıyorum ki oldukça başarılı bir çalışma olarak görülecektir.

  Kitaptaki fotoğraf ve bilgi eksikliğinin kitapta yer alması gereken isimlerin günümüzde yaşayan yakınlarının bıkıp usanmadan bulunduğum taleplere rağmen sergiledikleri duyarsızlıktan kaynaklandığını üzüntüyle belirtmek isterim.

  Altını çizerek belirtmek istediğim bir başka önemli konu ise, bu gibi çalışmalara katkı yapması gereken ilk kurumların başında gelen Uzunköprü Belediyesinin kitabın hazırlık tarihine denk gelen başkanı Enis İşbilen`in bıraktığım görüşme notlarına dönme gereği bile duymamış olmasıdır. Bu gibi önemli olumsuzlukların varlığında oluşan bu çalışmanın Uzunköprü için bundan sonra yapılacak benzeri çalışmalar için başlangıç oluşturmasını diliyorum.

 • 2. Hamur

Uzunköprü`de İz Bırakanlar Hakkında Yorumlar