sadsad x
asdasd
39,00 TL
24,18 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
14,82 TL
Uzun Yolculuk Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 313
ISBN: 9786052964101
Kapak: Ciltsiz
Reima Merila
Reima Merila
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzun Yolculuk Kısa Özet

  Romanımı yazarken aldığım ilhamı aslında; insan türünü bir bütün olarak, belirli bir kromozom bahçesi ya da gen havuzu şeklinde değerlendirme fikirlerini halka sevdirmeyi başaran birkaç bilim adamına borçluyum. Özel insanlar bu havuzun içerisinde yüzeye çıkan, geçici versiyonlardır. Bu havuz, çevresinin değişimine bir bütün olarak tepki verir. Farklı bireylerin özellikleri aslında bu havuzun yani türün özelliklerini oluşturur.

  Bu noktada asıl olan husus dünyanın gidişatını yorumlama şeklidir. Yazarın bakış açısına göre, bireyler arasındaki çekişme ve kavgalar sonunda değişikliklere ayak uydurma ile sonuçlanır. Bireyler, grupların ve seçimlerin temel taşlarıdır. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde, bireylerin yaşam şekilleri toplumun bütününden pay alarak belirir. Bu romanda, teknolojik gelişmelerin korkusuz değişim gücü ön plana çıkmaktadır.

  Yazar olarak, düşünme diyalektiğini bu değişimlere alışma olarak ele almış bulunmaktayım.
  Romanımda, toplumun yaptığı seçimlerin öncelikli sırayı alması neticesinde, bireylerin içsel rahatsızlıklarının doktrinlerden ayrılarak bambaşka bir tarafa yönelmesine dikkat çekilmiştir. Hikayenin gidişatı, hem topluma hem de bireysel bakış açısına uygun seçimlerin ortak yönlerini ön plana çıkarmaktadır. Olayların gidişatı ve dönüm noktaları, toplumun yapmış olduğu basit seçimlerin bütün bireylerin yaşama dair beklentileri karşılamadığı gerçeğini yansıtmaktadır.

  Yazar olarak konulara ilişkin açıklamalarımı, hayattaki dönüm noktalarının toplumun bütününün yararına olacak potansiyel seçenekler olarak kullanılması ve değerlendirilmesi temasını üzerinden yürütmeye çalıştım.

Uzun Yolculuk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.