sadsad x
asdasd
44,00 TL
24,21 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
19,79 TL
Uzayda Piknik Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786053757849
Kapak: Ciltsiz
Arkadi Strugatski
Arkadi Strugatski
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzayda Piknik Kısa Özet

  *Heyecan verici, canlı ve hoş... Girift olaylar, yaratıcı detaylar içeren, etik ve entelektüel açıdan sofistike bir eser.*

  - Ursula K. Le Guin

  *Mükemmel… Strugatskiler’in sadakati ve hırsı, dostluğu ve aşkı, umutsuzluk ve tükenmişliği marifetli ve yetenekli şekilde ele alması ortaya şahane bir hikâye çıkarıyor. Yıllarca unutulmayacak bir kitap.*

  - Thedore Sturgeon

  Arkadi ve Boris Strugatski, entelektüel açıdan kışkırtıcı, inanılmaz eğlenceli, cesur ve eleştirel kitaplarıyla *Sovyetler döneminin en büyük bilimkurgu yazarları* sıfatını hak eden yegâne ikili. Uzayda Piknik ise yazarların en ünlü ve ilham verici romanı.

  Uzaylılar dünyanın beş bölgesini ziyaret etmiş ve giderken geriye *atıklarını* bırakmışlardır. Bu atıklar, tüm dünyada bir gizem yaratır ve endüstri ve bilim çevrelerinin de odak noktası haline gelir. Atıkların bulunduğu yerler *bölge* olarak adlandırılarak karantina altına alınır ve bu bölgeler çevrelerindeki şehirleri ekonomik ve sosyal açıdan etkilemeye başlar.

  Redrick Schuhart, bölgeden uzaylı atıklarını kaçırıp satan bir *stalker* yani bir iz sürücüdür. Çoğu insan gibi, hayatı yasak *bölge* tarafından şekillendirilen Red ve bilim insanı arkadaşı Kiril’in bir *zamazingo* elde etmek amacıyla buraya yaptıkları yolculuk ise beklenmedik olaylara sebep olur… Tarkovski’nin Stalker ismiyle beyaz perdeye uyarladığı felsefi hikâye de işte burada başlar.

  Uzaylıların dünyaya yaptığı bu ziyaret bir piknikten mi ibarettir? Yoksa arkasında insan aklının alamayacağı bir gizem mi yatmaktadır?

Uzayda Piknik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.