sadsad x
asdasd
45,00 TL
39,15 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,85 TL
Uzaktaki Kardeşime Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 143
ISBN: 9786059148702
Kapak: Ciltsiz
Mağcan Cumabay
Mağcan Cumabay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzaktaki Kardeşime Kısa Özet

  Kazakların Albay`dan sonraki en büyük şairi kabul edile Magcan Cumabay`ın "Uzaktaki Kardeşime" adlı şiiri, Kazakların o dönemde yaşadığı büyük sıkıntılara rağmen, soydaş-kardeş Türkiye`nin Çanakkale Savaşı ve sonrasında içinde bulunduğu zor duurmu yüreğinde hissederek yazılmış tarihi bir edebi eserdir. Bugünkü kuşaklar, kardeşlik bağının ne kadar önemli olduğunu Magcan`ın bu şiirinde görmekte. Magcan`ın Türkiye`de çok sevildiğinin bir göstergesi ise, Atayurtta onun eserleri 50 yıl boyunca (Sovyetler döneminde) yasaklanırken Anadolu topraklarında bayraklaştırılmıştır. Bağımsızlıktan sonra Mağcan`ın Kazakistan dışındaki ilk heykeli de Ankara Keçiören`de dikilmiştir. Türkiye Türklerinin Mağcan`a göstermiş olduğu bu saygı tüm kazakları gururlandırmaktadır.

  Mağcan`ın Atayurdumuz Türkistan hakkında yazmış olduğu şiiri de Türk Dünyasında büyük yankı bulmuştur.

  Bugüne kadar Mağcan`ın şiirleri birkaç defa Türkiye Türkçesine aktarıldı. Ancak, şiirsel olarak titiz bir şekilde ilk kez değerli şair Ali Akbaş tarafından 26 şiiri çevrildi.

  Doğumunun 125. Yılı etkinlikleri kapsamında yayınlanan bu eserle "Uzaktaki Kardeşlerinin" gönlündeki Mağcan`a olan sevgi daha da artacaktır.

Uzaktaki Kardeşime Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.