sadsad x
asdasd
35,00 TL
29,75 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Uzakdoğu Elçisi Ertuğrul Fırkateyni Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9799752550543
Kapak: Ciltsiz
Erdoğan Şimşek
Erdoğan Şimşek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzakdoğu Elçisi Ertuğrul Fırkateyni Kısa Özet

  Tarih ile ilgili eserler sadece belgeler ile yazılabilir. Ancak bilim-kurgu ile ilgili eserlerde belge istenmez çünkü adı gibi kendiside "kurgu"dur.

  Ertuğrul`un Japonya`ya gönderildiği dönem, ingilizlerin ülkenin verimli petrol yataklarına ve stratejik öneme sahip geçitlerine (Kıbrıs, Süveyş Kanalı vb.) yerleşme politikalarını uygulamaya koyduğu bir dönemdir. Dengelerin yeniden kurulduğu ve İngiltere lehine olduğu bir dönemde yeni dengelerin kurulma çabasının bir sonucu olarak, 1889 yılına kadar olduğu gibi, denizaşırı ülkelerde sancak gösterme zorunluluğundan dolayı bu seyir gerçekleşmiş, dönüş yolunda bir kaza sonucu gemimiz batmış, bu kaza ile birlikte Türkiye ve Japonya arasında izleri günümüze kadar taşınan dostluklar kurulmuştur.

  Karadeniz`de, Ege`de, Akdeniz`de, Kızıldeniz`de, Atlas Okyanusu`nda ve Hint Okyanusu`nda sancak göstermiş, yardıma ihtiyacı olana el uzatmış, kendisine verilen her görevi başarı ile ifa etmiş olan Donanmamızın şanlı tarihinden sadece bir yaprağı size sunabilmeyi gayret ettiğimi düşünüyorum.

  527 fedakar, cefakar ve kahraman denizcimizin itibarlarını iade edeceğimi düşünerek 527 şehidimizin herbirini aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum.

Uzakdoğu Elçisi Ertuğrul Fırkateyni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.