Uykusuzluk - Insomnia

Notos Kitap

Henry Miller

130,00 TL
100,10 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
29,90 TL
Uykusuzluk - Insomnia Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 63
ISBN: 9786055904258
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 1162 adet satılmıştır.
Henry Miller
Henry Miller
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uykusuzluk - Insomnia Kısa Özet

  Ayrıksı bir yazardan ayrıksı bir kitap...

  Henry Miller yirminci yüzyılın başkaldırıcı yazarlarından. Kapitalizmi reddederken sosyalizmi efendi değiştirme olarak gördü. Anarşizmi Amerikan *doğaya dönüş* geleneğiyle, Beat Kuşağı ve *çiçek çocuklar* ile ilişkilendirilen Miller, Yitik Kuşak içinde de sayılmaz.

  Miller’ın Uykusuzluk’ta (Insomnia) sözünü ettiği Japon kadın, 1967’de yetmiş altı yaşındayken tanışıp âşık olduğu kabare sanatçısı Hoki Tokuda. Yine bu dönemde yaptığı suluboya resimler de kendi resimleri arasında özel bir bölümü, Insomnia Dizisi’ni oluşturur.

  *Henry mitolojik bir yaratığa benziyor. Yazıları ateşli, yıldırım gibi, girift, hain ve tehlikeli. Yazdıklarının gücünü, o günahtan arındırıcı, yıkıcı, gözüpek, korkunç gücünü seviyorum. Yaşama duyulan hayranlığın, coşkunun, her şeye olan tutkulu ilginin, enerjinin, taşkınlığın, gülüşün ve ansızın patlayan fırtınaların bu tuhaf karışımı aklımı başımdan alıyor. Her şey silinip süpürülüyor: ikiyüzlülük, korku, basitlik, yalancılık. İçgüdünün ortaya konması bu. Birinci tekil kişiyi, gerçek adları kullanıyor; düzenden biçimden hatta kurmacadan bile nefret ediyor.*

  - Anais Nin

 • 2. Hamur

Uykusuzluk - Insomnia Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.