sadsad x
asdasd

Uygulayıcı Öğretmen Liderliği Sürecinde Rehber İfadeler

Nobel Akademik Yayıncılık

A. Halim Ulaş

56,00 TL
44,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
11,20 TL
Uygulayıcı Öğretmen Liderliği Sürecinde Rehber İfadeler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 219
ISBN: 9786053206262
Kapak: Ciltsiz
A. Halim Ulaş
A. Halim Ulaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uygulayıcı Öğretmen Liderliği Sürecinde Rehber İfadeler Kısa Özet

  Liderlik, bir bilim ve sanattır. Sadece liderlik bilgisi veya liderlik sanatı tek başına liderliği anlamada yeterli olmayacaktır. Gerçek liderlik, doğuştan getirilen özelliklere liderlik bilimini ekleyerek, liderlik sanatı ortaya koyabilme başarısıdır.

  O hâlde nasıl anlaşılır bu liderlik? Profesyonel bir şekilde hazırlanan bu kitapla, birçok kuram ve kaynaktan süzülen kısa ve öz liderlik bilgisine uygulamaya dönük ulaşabilme imkânımız var. Çünkü ne kadar liderlik bilgisine sahip olursak liderliği anlama şansımız artacaktır. Bu şansı gerçeğe dönüştürmekse bizim elimizde.

  Kimse bizim yerimize sınıfımıza giremez. Kimse bu şansa sahip değil. O şans sadece öğretmenin. O nedenle uygulayıcı öğretmen için kısa ve öz rehber ifadeleri bu kitapta bulacaksın. Üniversitelerin liderlik bölümleri, anlı şanlı hocalar kuşkusuz çok değerliler ama somut bir sınıfa ve öğretmenin şansına sahip değiller. Kimse dışardan gelip de öğretmenin yerine sınıfta lider olamaz.

  Benzer ifadeler okul müdürü ve diğer yardımcı yöneticiler için de geçerli. Okul müdürü olmakla aynı zamanda bir şans elde etmiş oluyoruz. Oysa liderliği en iyi bilen kişi bile bu şansa sahip değil.

  Dolayısıyla sevgili öğretmenim, liderlik bu işin kaderinde, doğasında var. Bize düşen sadece ve sadece biraz gayret, farkındalık ve uygulama.

  Unutmayalım ki bizim okulumuz veya sınıfımız, şansımızdır.

Uygulayıcı Öğretmen Liderliği Sürecinde Rehber İfadeler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.