sadsad x
asdasd

Uygulamalı Dilbilim ve Materyal Geliştirme

Nobel Akademik Yayıncılık

Brian Tomlinson

90,00 TL
72,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Uygulamalı Dilbilim ve Materyal Geliştirme Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 330
ISBN: 9786254065279
Kapak: Ciltsiz
Brian Tomlinson
Brian Tomlinson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uygulamalı Dilbilim ve Materyal Geliştirme Kısa Özet

  Bu kitap, uygulamalı dilbilim alanında materyal geliştirmeyle ilgili güncel tartışma ve uygulamalara ilk odaklanan kitaptır. Bununla birlikte diğer alanların yanı sıra ikinci dil edinimi, kullanımbilim ve sözvarlığı gelişimine de odaklanmaktadır. Bu yeni yaklaşımla uygulamalı dilbilim kuramının / araştırmalarının ele aldığı iki ögeyi dil öğretimi için birbiriyle ilişkilendirmektedir.

  Kitapta yer alan bölümlerinin her biri öncelikle ilgili teori ve ele almış olduğu konu alanıyla ilgili araştırma sonuçlarını sunmakta sonrasında ise materyal geliştirmeye dönük uygulanmalara değinmektedir. Her bir bölümde güncel teori ve araştırma sonuçları ele alınıp yorumlanarak, yayımlanmış çalışmalar ile yaklaşımlar arasındaki eşleşmeler analiz edilmekte ve sonrasında mevcut yaklaşımların materyal geliştirme uygulamalarına aktarılması örneklendirilerek sağlanmaktadır.

  Bu kitap, hem materyal geliştirme alanında çalışan araştırmacılar için hem de uygulamalı dilbilim alanında çalışan araştırmacılar için temel kaynak konumundadır.

  Brian Tomlinson, Birleşik Krallık`taki Leeds Metropolitan Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup ayrıca Japonya, Endonezya, Nijerya, Umman, Singapur, İngiltere, Vanuatu ve Zambiya`da çalışmış ve altmışın üzerinde ülkede sunumlar yapmıştır. Materyal Geliştirme Birliği`nin kurucusu ve başkanıdır. Materyal geliştirme, dil öğretimi ve edinimi konularında birçok makale ve kitap kaleme almıştır.

Uygulamalı Dilbilim ve Materyal Geliştirme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.