Uygulamalı Basın Arapçası

Akdem Yayınları

Nurettin Ceviz

165,00 TL
117,15 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
47,85 TL
Uygulamalı Basın Arapçası Hakkında Bilgiler
Türü: Arapça
Sayfa Sayısı: 394
ISBN: 9786054535460
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Nurettin Ceviz
Nurettin Ceviz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Uygulamalı Basın Arapçası Kısa Özet

    Basın dilinin terminoloji ve üslup açısından bir ölçüde dilin genel standartlarının dışına çıktığı gerçeğinden dolayı bağımsız olarak çalışılması gerektiği kabul edilmelidir. Uygulamalı Basın Arapçası, orta ve ileri düzeyde Arapça bilgisi olup modern metinler ve basın dili konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için bir başvuru kitabı olarak hazırlanmıştır.

    Çalışmanın en önemli hedefi, Arapça basın dili gibi özel bir alanda okuma-anlama ve yeniden yapılandırma becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktır. Bu amaçla, seçilen metinlerin etkin bir biçimde okunmasını sağlayacak önerilerde bulunulmuştur. Kitapta bulunan metinler ve diğer çalışma metinleri günümüz basın dilini yansıtma niteliğine sahiptir. Temaları güncel konulardan seçilmiş olup, halen yayın hayatını sürdüren medya organlarından derlenmiştir. Metinlerin farklı üsluplardan seçilmesine özen gösterilmiştir.

    Öğrencilere çoğu zaman sıkıcı gelebilen sözlüğe başvurma zorunluluğunu azaltmak amacıyla her metnin sonuna, o metindeki kelimelerin Türkçesi konularak ana hedeften uzaklaşılması engellenmeye çalışılmıştır. Ayrıca farklı türlerdeki alıştırmalarla öğrenilenlerin pekiştirilmesi imkânı sunulmuştur.

  • 1. Hamur

Uygulamalı Basın Arapçası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.