sadsad x
asdasd

Ütopya ve Modern Dünya

Pruva

Alper Gürkan

15,00 TL
11,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ütopya ve Modern Dünya Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 132
ISBN: 9786058122857
Kapak: Ciltsiz
Alper Gürkan
Alper Gürkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ütopya ve Modern Dünya Kısa Özet

  Gerçekklik, sefalete erdiğinde düşlere sığınan Batılı zihin, kurgukadığı ideal toplum ve devlet düşüyle yaşadığı sefaleti dönüştürmeyi dener. Böylece Ütopya, düşle gerçeğin çatışmasından doğan, gerçekliktenken kaçışın, dünya cenneti arayışının süreği olur.

  Ancak bu denklem, sondan başa doğru gidilerek kurulursa ideal toplum ve devlet tasarıları tahlil edilerek ütopik bilincin varoluş sebebine yani sefil gerçekliğe ulaşılır. Hangi ideal tasarılar, hangi sefil gerçekliklerin sonuçlarıdır? Ütopya ve Modern Dünya, bu sorunsalı merkeze
  alıyor.

  Batı'da düşle gerçek çatışmasından ütopya doğuyor da aynı çatışma, İslam dünyasında neden Batı'daki gibi sonuçlanmıyor? yandan ütopik bilinçle ütopyaların ideolojilere, moderniteye, modernitenin gelişimine etkisi olmuş mudur? Günümüz dünyası ütopyalardan nasıl etkilenmiştir? Ütopya ve Modern Dünya'da bu soruların cevapları aranıyor: Gerçeklikten ütopyaya, ütopyadan uzanan iki farklı okuma/düşünme biçimiyle analizler yapılarak günümüz dünyasıyla Ütopya arasındaki bağlantılar inceleniyor.

Ütopya ve Modern Dünya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.