sadsad x
asdasd

Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları

Nobel Akademik Yayıncılık
30,00 TL
25,50 TL
%15 indirim
Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 322
ISBN: 9786053203124
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Defne Yılmaz
Defne Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları Kısa Özet

    Üstün yeteneklilik gerçekten bir armağan mı? Farklı algılamak ve hissetmek iyilik ve mutluluğu nasıl etkiler? Çocuk, genç, yetişkin, olgun üstün yetenekliler. Başkaları tarafından kendilerine yüklenen olumlu ya da olumsuz anlamların ve sorumlulukların içerisinde gerçekten kendileri olabilmek ve kendilerine özgü biçimde yaşayabilmek için neler yapıyorlar?

    Nasıl sorunlar yaşıyorlar? Nasıl başa çıkıyorlar? 'Herkes" gibi hedeflere yönelmeleri, "başarılı olmaları", "zekalarının hakkını vermeleri*, herkes gibi "kariyer yapmaları*, ama herkesten 'daha iyi yapmaları; "onların iyiliği için" herkesçe beklenirken... Onlara özel düzenlemeler hedeflenirken. Psikolojik danışmanlar onlara nasıl destek olabilirler?

    Bu kitap üstün yeteneklilerin kendilerini anlamalarına, mutlu olmalarına, farklılıklarıyla yaşamda varolmalarına yardımcı olmamız için hazırlandı. Öncelikle psikolojik danışmanlara ve psikolojik danışman eğitimcilerine, eğitim ve gelişim uzmanlarına, üstün yeteneklilerin anne-babalarına, onlarla çalışan, okuyan, oynayan, kısacası üstün yeteneklilerle bir arada yaşayan her birimize onların biricikliklerini anlamada ve etkili yollarla desteklemede yardımcı olması ümidiyle...

Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.