sadsad x
asdasd
Uslu Çocuk Hakkında Bilgiler
Türü: Okul Öncesi Resimli Kitaplar
Sayfa Sayısı: 40
ISBN: 9789755873534
Kapak: Ciltli
Fran Pintadera
Fran Pintadera
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uslu Çocuk Kısa Özet

  Çocukluğunu yaşamak isteyen bütün ``uslu`` çocukların hikâyesi!

  Fran Pintadera`nın yazıp Gómez`in resimlediği Uslu Çocuk, ``mutlu aile`` ve ``iyi evlat`` kavramlarını odağına alan incelikli hikâyesiyle, ebeveyn tutumlarının çocukların davranış yönetimindeki rolü üzerine düşündürüyor.

  ``Çocuk olma`` hakkına işaret eden bu duyarlı kitap, farklılıklarıyla gurur duyan ve kendi gibi olmayı tercih eden bütün ufaklıklara ilham kaynağı oluyor.

  Günümüzün ``proje çocuk`` olgusuna atıfta bulunan Uslu Çocuk, her çocuğun gerçekte bir birey olduğunu hatırlatıyor ve ebeveynlerin, çocuklarının hayatına yerli yersiz müdahalede bulunmamaları gerektiğinin altını çiziyor.

  ``Bağırma Can!``, ``Top oynama Can!``, ``Öyle söyleme Can!``, ``Can`lık yapma Can!..``

  Yere göğe sığdırılamayan üstün başarıları, duvarları ve rafları süsleyen birincilik ödülleriyle mükemmel bir kariyere sahip olan Bay ve Bayan Uysal, biricik oğulları Can hususunda azıcık (aslında epeyce) endişeli görünüyor. Tutum ve davranışlarıyla ebeveynlerine pek benzemeyen Can, bütün çabalarına rağmen bir türlü Uysal ailesinin ``şanına`` yakışır şekilde hareket edemiyor. Anne babasının bitmek bilmez tenkitlerinden ve uyarılarından usanan ufaklık, son zamanlarda kendini HİÇBİR ŞEY yapamayacak gibi hissediyor. Ta ki anne babasının hayallerindeki o pek harika ``Uslu Çocuk``a dönüşeceği sabaha uyanana kadar...

  Afacan çocuk Can`ın, anne babasının istekleri ve hayalleri doğrultusunda nasıl da uslu bir çocuğa evrildiğini gözler önüne seren bu düşündürücü kitap, müdahaleci ebeveynler ile onların boyunduruğu altında kalan ufaklıkların ilişkisini konu ediniyor.

  Yoruma açık sürpriz sonuyla her yaştan kitapseverin farklı tatlar ve duygularla okuyacağı Uslu Çocuk, yetişkinlerin gözünden çocukların; çocukların gözünden ise yetişkinlerin dünyasını anlamaya ve anlamlandırmaya çalışıyor.

Uslu Çocuk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.