sadsad x
asdasd

Umumi Türk Tarihi Hakkında Tespitler, Görüşler, Mülahazalar

Ötüken Neşriyat

İbrahim Kafesoğlu

100,00 TL
72,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
Umumi Türk Tarihi Hakkında Tespitler, Görüşler, Mülahazalar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786051551890
Kapak: Ciltsiz
İbrahim Kafesoğlu
İbrahim Kafesoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Umumi Türk Tarihi Hakkında Tespitler, Görüşler, Mülahazalar Kısa Özet

    Türk tarih ve kültürünün iyi anlaşılması için, araştırıcıların tarihimizi bir bütün olarak değerlendirmesini aksi takdirde, çok önemli konularda eksik ve hatalı sonuçların ortaya çıkabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Kafesoğlu, Türk tarihinin Osmanlı devresi ile meşgul olanların Selçuklu ve İslam öncesi konularını da iyi bilmesi gerektiğine inanır, keza tarihimizin başlangıç noktası üzerinde çalışanların da bilhassa kültür mevzularında günümüze kadar mes’eleleri birbirine bağlayarak getirmesi gerektiğini düşünürdü.

    Prof. Dr. İbrahim Kafesoğlu’nun bu hassasiyeti gözetilerek, *Umumî Türk Tarihi Hakkında Tespitler, Görüşler, Mülâhazalar* başlığı altında bir araya getirilen makaleler, Prof. Dr. İbrahim Kafesoğlu’nun son 25 yılda yayınladığı ilmî çalışmaların bir araya getirilmesi ile okuyucuların hizmetine sunulmuştur.

    Kitapta yer alan makaleler; Türk tarihinin en fazla tartışılan konularından tarihte *Türk* adından eski Türk dinine, Türk fütuhat felsefesinden Türk medeniyetinin Batı karşısındaki yerine, ilmî tarihçilik usulünden Cengiz Han’ın Türk olup olmadığı mevzularına kadar oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır. Cumhuriyet tarihi boyunca yetişen tarihçiler arasında Türk tarihini kesintisiz bir bütün olarak ele alan ender şahsiyetlerin başında gelen Prof. Dr. İbrahim Kafesoğlu’nun bu makalelerinin Türk tarihçiliğine şümullü bir bakış kazandıracağı inancındayız.

Umumi Türk Tarihi Hakkında Tespitler, Görüşler, Mülahazalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.