Umay Ana’dan Al Karısı`na Atlı Gelip Yaya Kalanlar

Temkeş Müzik

Kıymet Erzincan Kına

170,00 TL
125,80 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
44,20 TL
Umay Ana’dan Al Karısı`na Atlı Gelip Yaya Kalanlar Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786056873928
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Kıymet Erzincan Kına
Kıymet Erzincan Kına
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Umay Ana’dan Al Karısı`na Atlı Gelip Yaya Kalanlar Kısa Özet

    Hakiki olayları anlatmasalar da hakikati kulağımıza fısıldayan mitolojinin, masalların, destanların, halk şiirinin, ritüellerin izinden, yazılmamış kadın tarihine dair gerçek arayışı. Nasıl ki rüyalarda bilinçaltımıza dair sırlar vardır, buralardaki izlerde de kolektif bilinçaltımıza dair sırlar yer alır. Bu izleri bir kez takibe aldığımız anda gerçeğe dair izler çorap söküğü gibi gelmeye başlar.

    Böylece daha eşitlikçi sistemlerin kalemleriyle değil de âdemoğlunu tepede tutan kalemlerin yazıya geçirdiği tarihten, kadınların nasıl silinmeye çalışıldığını, nasıl cadılaştırıldığını görmeye başlarsınız. Bozulan yapbozu yeniden yapma çabasına girersiniz. Yapbozun köşelerinde ise dilde, ritüellerde, arkeolojik bulgularda bırakılan işaret fişekleri yer alır.

    Ama bilmelisiniz ki bu işaret fişeklerinin en canlı izleri mecburen eşitlikçi bir yaşam sürdüren konargöçer toplumların yaşantılarında, yakın tarihlerinde ve inançlarında yer alır. Fatma Ana’nın, Sarı Kız’ın ya da Al Karısı’nın izleri, sizleri hiç ummadığınız bir mirasa ve tarihe götürebilir, örneğin. Yeter ki Umay Ana’dan Al Karısı’na Atlı Gelip Yaya Kalanlar’ın işaretlerine talip olun.

  • 2. Hamur

Umay Ana’dan Al Karısı`na Atlı Gelip Yaya Kalanlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.