sadsad x
asdasd
110,00 TL
82,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
27,50 TL
Udolf Hisarı Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 504
ISBN: 9789759955847
Kapak: Ciltsiz
Ann Radcliffe
Ann Radcliffe
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Udolf Hisarı Kısa Özet

    Bütün bir Tanzimat ve Servet-i Fünun devirlerini ve hatta Meşrutiyet devrinin de ilk yıllarını eserleriyle dolduran Ahmet Mithat Efendi`nin birden çok sıfatı vardır: Gazeteci, hikaye ve roman yazarı, tarihçi, ilahiyatçı, felsefeci... O, bütün bu alanlarda ciltler dolusu eseri bulunan, edebiyat-tan coğrafyaya, müzikten dinler tarihine hemen her konuda kalem oynatmış ve okuyucularını her alandan haberdar etmek isteyen bir gazeteci, bir ansiklopedisttir.

    Ann Ward Radcliffe, on sekizinci yüzyılın ünlü İngiliz kadın romancısıdır. Udolf Hisarı adlı eseri gotik romanın ilk örneklerindendir. Gerilim eserlerinin başlangıcında yer alan bu kitabı Türkçeye ilk nakleden Ahmet Mithat`tır ve eserin daha sonra Türkçeye yapılmış bir başka çevirisi de bulunmamaktadır.

    Roman; zarif, çok güzel, cazip, itaatkâr bir genç kız olan Emily`nin kötüler arasında geçirdiği korkularını, faziletli oluşuyla onlara karşı koyabilmesini ve sonuçta büyük bir tecrübe kazanmış olarak mutluluğa hak kazanmasını konu edinmektedir. Ahmet Mithat, bu çevirisiyle döneminde büyük ilgi görmüştür.

Udolf Hisarı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.