tyt-ayt-soru-bankalari.jpg (89 KB)

TYT ve AYT Soru Bankaları

Sıralama seçin
Toplam 876 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 ... 6 ... 10
Toplam 876 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Lise Test Kitapları Nelerdir?

Öğrencilere özel olarak derlenen test kitapları, farklı soru tiplerini barındırmaktadır. Birbirinden değişik soru tipleri görmek ve pratik kazanmak için öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Uzman kişiler ve öğretim görevlileri tarafından hazırlanan test kitapları, seviyeli şekilde artan ya da tek kademeli şekilde bulunmaktadır. Test kitaplarının çoğunda çözümler ve sorular yer almaktadır. Bazı kaynakların içerisinde kısa özet ve buna benzer ipuçları yer almaktadır. Konu tekrarı yapmak için bu tür soru bankaları seçilmektedir. Geçmiş yıllarda çıkmış olan sorular ve güncel konulardan oluşan test kitapları da bulunmaktadır. Lise test kitapları, öğrencilerin derslerinde daha başarılı olmalarını ve işledikleri konuları pekiştirmelerine yardımcı olmaktadır. Liseye geçen öğrenciler 4 sene boyunca birden fazla ders görmektedir. Lisede öğrencilerin 4 yıl boyunca görmüş oldukları ana dersler şu şekildedir:

 • Türk Dili ve Edebiyatı
 • Fizik
 • Kimya
 • Matematik
 • Biyoloji
 • Görsel Sanatlar / Müzik
 • İngilizce
 • Tarih
 • Felsefe
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 • Almanca
 • Coğrafya’dır.

Lisede olan öğrencilerin 4 yıl boyunca karşılarına çıkacakları dersler bu şekilde derlenmektedir. Lise öğrencileri bu listeye bakarak eksik oldukları dersin konularının bulunduğu test kitaplarını tercih edebil. Özellikle liseye yeni geçen 9. sınıf öğrencileri derslere daha iyi uyum sağlayabilmek için test kitaplarına başvurmaktadır. Test kitapları lise sürecinde başarılı olabilmek için öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Lise 1 Test Kitapları Nelerdir?

Liseye yeni geçen öğrenciler, derslerinde daha başarılı olabilmek için bol bol soru çözümü yapmaktadır. Lise 1 sınıf test kitapları, bu konuda öğrencilere destek olmaktadır. Liseye geçen öğrenciler, lise hazırlık sınıfı test kitabı alarak da sorunlarını çözebilmektedir. Konu anlatımlı olan test kitapları öğrencilerin anlamakta güçlük yaşadığı derslerde yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra soru çözümlü olan test kitapları öğrencilerin yanlış yaptığı sorularda hatalarının ne olduğunu anlamalarını sağlamaktadır. 9. sınıfta birden, fazlaca ders alan öğrencilerin derslerinin tamamına yetişebilmesi oldukça zordur. Bu durumda ise devreye test kitapları girmektedir. Öğrencilerin derslerini anlamalarında ve pekiştirmelerinde yardımcı kaynaklar arasında yer alan test kitapları, öğrencilerin en sık tercih ettiği kaynaklar arasında yer almaktadır. 9. Sınıf test kitapları, liseye yeni geçen öğrencilere özel olarak öneri kapsamında şu şekilde listelenmektedir:

Lise 1 test kitabı önerileri bu şekilde sıralanmaktadır. Lise 1. sınıfa giden öğrenciler için hazırlanan liste içerisinden eksik olunan derslere ait olan kaynaklar seçilmektedir. Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan kaynaklar, öğrencilerin sınavda çıkacak soru tiplerine benzer şekilde derlenmektedir. Lise öğrencilerinin sınavlarda eksiksiz soru çözmelerini sağlayan test kitapları, konuları pekiştirmede yardımcı olmaktadır.

Lise 2 Test Kitapları Nelerdir?

Lise 2. sınıfa giden öğrencilerin derslerinde konu değişikliği yaşanmaktadır. Her sene değişen konularla beraber öğrencilerin öğrenme süreçlerinde yenilik olmaktadır. Artık yeni konulara adapte olmaya çalışan öğrenciler, bu süreci test kitapları ile giderebilmektedir. Lise 2 test kitapları öğrencilere bu konuda yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin sıkça başvurdukları test kitapları, öğrencilere farklı soru tiplerini sunmaktadır. Öğrenciler böylece sınavlarda çıkabilecek her tarzda sorulara hazırlıklı olmaktadır. Öğrencileri en çok zorlayan derslerin başında matematik gelmektedir. Lise matematik test kitapları öğrencileri öğrenme sürecinde desteklemektedir. Matematik dersinde yaşanan kafa karışıklıkları ve pekiştirmeler test kitapları sayesinde çözümlenebilmektedir. Öğrencilere özel olarak tasarlanan en iyi lise test kitapları şu şekilde sıralanmaktadır:

Lise 2. sınıfa giden öğrencilere özel olarak hazırlanan kaynaklar içerisinden eksik olunan konular giderilmektedir. Lise test kitapları derslerini anlamakta zorluk yaşayan öğrencilere yardımcı olan kaynaklar arasında yer almaktadır. Lise öğrencilerine özel olarak hazırlanan test kitapları, kazanım odaklı özetlerden oluşmaktadır. Uzmanlar tarafından hazırlanan kaynaklar, MEB programına uygun olarak tasarlanmaktadır. Birden fazla dersten sorumlu olan lise öğrencileri, bu eksiklerini tüm derslerden oluşan test kitapları ile de giderebilmektedir. Tüm derslerin yer aldığı kaynaklar, öğrencilerin birden fazla derse hakim olmasını sağlamaktadır. Eksik olunan konular bu kaynaklar üzerinde daha kolay giderilebilmektedir.

Lise 3 Test Kitapları Nelerdir?

Güncel sınavlara özel olarak derlenen test kitapları, oldukça fazla konuları kapsamaktadır. Bu sayede çıkması beklenen sorular hakkında genel bir bilgi alınabilmektedir. Zaman konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler, test kitaplarından soru çözümleri yaparak bu sorunlarını aşmaktadır. Sınav anlarında hızlı bir şekilde soru çözümü yapabilmek için test kitapları tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kapsamlı bir şekilde konu anlatımı olan test kitapları, öğrencilerin anlayamadıkları konularda yardımcı olmaktadır. Müfredata uygun olarak hazırlanan test kitapları, soru çözme yeteneğini geliştirmektedir. Lise 3. sınıfa giden öğrencilere özel olarak hazırlanan test kitapları, birden fazla derslerde mevcuttur. Lise 3 test kitapları, öğrencilerin derslerini pekiştirmelerinde önemli bir kaynaktır. 3. Sınıf öğrencileri, üniversiteye hazırlık öncesinde kendilerini hazırlamaktadır. Hazırlık için ise test kitapları tercih edilmektedir. Lise için en iyi test kitapları önerileri aşağıda listelenmiştir.

Test kitapları sayesinde soru çözme pratiklerinde gelişme yaşanmaktadır. Konu tekrarlarının yer aldığı test kitapları, aynı konuların farklı çözümlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Soru çözümü yapılırken farklı konulara ait soru tarzlarını öğrenmek, sınav anında çıkabilecek sorularda zorluk yaşamanın önüne geçmektedir. Konu anlatımlı test kitapları ve diğer tip test kitapları içerisinde cevap anahtarları yer almaktadır. Böylece öğrenciler çözmüş oldukları soruların hangilerinin doğru hangilerinin yanlış olduğunu anlayarak, eksik oldukları konuların üzerine gidebilmektedir.

Lise 4 Test Kitapları Nelerdir?

Lise sürecinin son sınıfı olan bu aşamada öğrenciler yoğun bir tempo içerisinde girmektedir. Lise 4. sınıfa başlayan öğrenciler, üniversite için hazırlanmaya başlamaktadır. Üniversite hayaliyle yatıp kalkan öğrenciler, kendilerini sınava hazırlamaktadır. Üniversite kazanmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını hızlandıran öğrenciler, çok sayıda ders ve konu tekrarı yapmaktadır. Lise 4. sınıfa giden öğrenciler hedeflerine ulaşabilmek için çok sayıda test kitabı edinmektedir. Üniversite hazırlık için derlenen kaynaklar, öğrencilere hedeflerine ulaşabilmesi adına yardımcı olmaktadır. Lise son test kitapları, öğrencilerin konuları anlamaları ve üniversite sınavlarına hazırlanmalarında yardımcı olmaktadır. ÖSYM tarzı soruları bünyesinde barındıran test kitapları, üniversite öğrencilerinin karşılaması muhtemel olan soru tiplerini barındırmaktadır. Öğrenciler, üniversite hazırlık kitapları yanında KPSS tarzı kaynaklardan da yararlanmaktadır. Lise KPSS test kitapları üzerinden de yardım alan öğrenciler, pratik yaparak sınav anında zaman kaybetmeden soru çözümü yapmaktadır. Üniversite hazırlığında lise için en iyi test kitapları şu şekildedir:

Lise test kitabı önerileri bu şekilde listelenmektedir. Lise 4. sınıf öğrencileri için derlenen kaynaklar, öğrencilerin üniversite sınavlarında zaman kaybetmemelerini ve her soru tarzını görmelerini sağlamaktadır.

Açık Lise Test Kitapları Nelerdir?

Açık öğretim liselerinde normal liselerde olduğu gibi sınıflar her yıl bölün. Eğitim, dönemlere ayrılarak verilmektedir. Açık liselere ait olan kitaplar döneme bölünerek hazırlanabilmektedir. Tek tek hazırlanan açık lise test kitapları yerine tüm dönemlerin yer aldığı test kitaplarının tercih edilmesi daha uygundur. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla farklı türlerde test kitapları bulunmaktadır. Açık öğretim lise test kitapları içerik bakımından farklı olabilmektedir. Açık lise öğrencileri bu kapsamda ihtiyaç duydukları ders ve konuların olduğu test kitaplarını seçmelidir. Konu eksiklerine göre test kitabı seçimi yapan öğrenciler, konu anlatımının yer aldığı test kitaplarını seçmektedir. Açık öğretim liseleri de normal liselerde yer alan ders ve konulardan sorumlu olmaktadır. Bu kapsamda test kitabı seçimi yapılırken herhangi bir değişiklik yaşanmamaktadır. Ek kaynaklardan faydalanmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi her defasında test kitapları olmaktadır. Açık öğretim lise öğrencileri, dersleri kavrama konusunda sorun yaşayabilmektedir. Bu durumlarda test kitapları, öğrencilere kolaylık sağlamaktadır.

Test kitapları derslerin türüne ve konuların biçimine göre değişmektedir. Lise düzeyinde olan bir öğrenci, birden fazla ders almaktadır. Durum böyle olunca öğrenciler, dersleri pekiştirebilmek ve daha iyi anlayabilmek için test kitaplarına başvurmaktadır. Lise test kitapları ve fiyatları değişkenlik göstermektedir. Set halinde alınan kitaplar biraz daha fazla fiyatla satılırken, tek tek piyasaya sürülen test kitapları daha uygun olmaktadır. Kitapların fiyatlarında belirleyici bir diğer faktör ise sayfa sayısı olmaktadır. Uzmanlar tarafından hazırlanan test kitapları geniş bir fiyat skalasına sahiptir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.