sadsad x
asdasd
52,50 TL
5,00 TL
%90 indirim
Kazancınız
:
47,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Twitter ve Toplum Hakkında Bilgiler
Türü: Derlemeler
Sayfa Sayısı: 568
ISBN: 9786054820320
Kapak: Ciltsiz
Katherine Weller
Katherine Weller
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Twitter ve Toplum Kısa Özet

    Twitter, 2006’da ortaya çıkışından bu yana bir niş hizmetinden kitlesel bir fenomene dönüşmüştür; gündelik iletişimin olduğu kadar siyasal tartışmaların, kriz iletişiminin, pazarlamanın ve kültürel katılımın önemli bir enstrümanı haline gelmiştir. Ancak ardındaki temel fikir aynı kalmıştır: kullanıcılar en fazla 140 karakterle sınırlı kısa mesajlar (tweetler) gönderebilirler ve öteki kullanıcıların güncellemelerini takip edebilirler. Çeşitli disiplinlerden ve bağlamlardan önde gelen uluslararası Twitter araştırmacılarının deneyimlerine dayanan bu kitap, Twitter iletişiminin çeşitli nosyonlarını ve kavramlarını belgeleyen, Twitter’ın kullanımlarına yönelik güncel araştırmalara ayrıntılı ve kapsamlı bir bakış sunan ilk kitaptır. Ayrıca Twitter verilerinin analizi için yöntemleri sergilemekte ve farklı araştırma bağlamlarındaki pratik uygulamaları açıklamaktadır.

    *Önemli çalışmaların bir toplamı olan çeşitli disiplinlerden hem tanınmış hem de yeni akademisyenleri öne çıkaran bu derleme, Twitter’ın sosyoteknik bir fenomen olarak bağlamsallaştırılmasını sağlamaktadır. Yeni araştırmalara çok önemli bir temel oluştururken, aynı zamanda, öğrencilerin sosyal medyayı anlamalarına yardımcı olan eğitimcilere yararlı perspektifler önermektedir. Kitap, naif kalıpların ötesine geçerken ve Twitter’ın tanımlanmasını sağlayan karmaşık pratikleri ve çeşitli kullanıcıları ortaya koyarken sosyal medyanın çağdaş yaşamdaki önemine ilişkin zengin bilgiler sunmaktadır.*

    –danah boyd, Microsoft Research’te kıdemli araştırmacı, New York University’de Media, Culture, and Communication bölümünde araştırmacı yardımcı doçent.

Twitter ve Toplum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.