350,00 TL
234,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
115,50 TL
Turna Kuşu Misali Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786256876194
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
Ali Karaçoban
Ali Karaçoban
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Turna Kuşu Misali Kısa Özet

    “…Göksun Ortaokulu’ndan sınıf arkadaşım Ali Karaçoban, benim kuşağımın, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir.” hedefini bir “hayat tarzı” olarak benimseyen vefakâr bir temsilcisidir. 
              Maraş Lisesi’nden sonra onun hayatı İstanbul’da Hava Harp Okulu’nda, İzmir’de Hava Eğitim Komutanlığı’nda, Konya’da, Diyarbakır’da hava üslerinde, Ankara’da Hava Kuvvetleri Karargâhında savaş pilotu olarak geçti. Bütün ordu, emniyet, eğitim, yargı ve sağlık görevlileri gibi o da sevgili ailesiyle yıllarca şehirden şehre “yarı göçebe” bir hayat sürdü. 
              Emekli kurmay subay olarak sivil havacılık sektöründe pilotluk, yöneticilik ve öğretmenlik yaptı. Yurdun dört köşesinde kendisine verilen bütün görevleri başardı; gün geldi şehit arkadaşlarının ay yıldızlı bayrağa sarılan tabutlarına selam durdu; acılarını yüreğinde tuttu, ailelerine dayanak oldu. 
             Elinizdeki kitap, Torosların Binboğa Dağları’nın mert ve dayanıklı çocuğu Ali Karaçoban’ın hayatı ve deneyimleri olmak yanında Türkmen ozanı Dadaloğlu gibi yaşanan bir ömrün kesiştiği dostlukların, yaşanan şehirlerin bir roman tadında anlatımıdır…”
  Prof. Dr. Hikmet Özdemir

 • 2. Hamur

Turna Kuşu Misali Hakkında Yorumlar