sadsad x
asdasd

Türlü Yönleriyle Tekerlemeler

Kültür Ajans Yayınları
7,00 TL
5,95 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
1,05 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türlü Yönleriyle Tekerlemeler Hakkında Bilgiler
Türü: Divan Edebiyatı - Halk Edebiyatı Kitapla
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9786054686681
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Aydın
Mehmet Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türlü Yönleriyle Tekerlemeler Kısa Özet

  Çocuklar eğitilip yetiştirilirken, çocukluk çağının bütün özellikleri her boyutuyla ele alınmalıdır. Eğitim en başta; bireyi, hem kendisine hem de içinde yaşadığı topluma yararlı kılmayı amaçlar. Ayrıca eğitim; *Toplumun genç üyelerinin var olan kültüre, yetişkin üyelerce bilinçli, amaçlı ve düzenli biçimde hazırlanması sürecidir.* diye de tanımlanır. Bu bakımdan çocuğun, gelecekte bir meslek edinmesinin yanında, onun ulusal kültürle de donatılması gerekmektedir.

  Kültürün kuşaklardan kuşaklara geçmesini sağlamanın yolu da, bireyi yerel ve bölgesel törelerin dar etkilerinden kurtarıp, ona toplumun ortak düşünce, duyuş ve davranışlarını kazandırma çabalarından geçer.

  Ulusal kültürü özümleyen genç, bu kez de çağdaş ve evrensel kültüre yönelecektir. Bunu aile, toplum ve okul ortaklaşa bir biçimde sağlar. Düzenli bir dil eğitimi, kitap ve sanat sevgisi, çocuğa kuşkusuz söz konusu ortamları doğal olarak kazandırır.

  Kültürün önemli öğelerinden olan şiir, bütün yazınsal türlerin üstünde bir güce sahiptir, şiiri özümleyerek yetişen gencin ise insana, doğaya, olaylara ve dünyaya bakış acısı her yönden özgün olur. O yaşamı daha kolay yanlarından yakalar.

  İşte bu kitap, çocuklarımızı şiire yönelterek, onlara insani değerler kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır.

Türlü Yönleriyle Tekerlemeler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.