sadsad x
asdasd
30,00 TL
16,50 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türklerin Serüveni Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9789752430204
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Taşağıl
Ahmet Taşağıl
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türklerin Serüveni Kısa Özet

  Tarihin en kadim milletleri sıralansa hiç şüphe yok ki Türkler en ön safta yer alacaklardır. İzledikleri yollar, vardıkları coğrafyalar, söyledikleri şiirler, savaş stratejileri ve daha nice konularıyla Türk tarihinin kendine has birçok bilinmeyeni vardır. Tarihi ekranlar vasıtasıyla her yaşa yeniden sevdiren Cansu Canan Özgen, Türklerin izini alanında uzman tarihçilerle sürüyor.

  Kür Şad gerçekten yaşamış mıydı? Orhun Kitabeleri nasıl çözüldü? Attila’nın Avrupa tarihindeki yeri neydi? Cengiz Han Türk müydü?

  Prof. Dr. Ahmet Taşağıl anlatıyor.

  Hasan Sabbah kimdi? Nizamülmülk ve Ömer Hayyam’la sınıf arkadaşı mıydı? Fedailer suikastları neden hançerle yapıyordu?

  Doç. Dr. Haşim Şahin anlatıyor.

  Timur, Türk müdür? Türklerde tarih anlayışı nasıldır? Türkçenin Türk devletlerindeki yeri neydi? Safeviler Türk Devleti miydi?

  Prof. Dr. İlber Ortaylı anlatıyor.

  İstanbul’un fethinde gemiler gerçekten karadan yürütüldü mü? Ulubatlı Hasan diye birisi var mıydı? Akşemseddin, Fatih’e neden bir mektup yazmıştır?

  Prof. Dr. Feridun M. Emecen anlatıyor.

  Casuslar maaşlı elemanlar mıydı? Bugünkü manada casusluk teşkilatları var mıydı? Casuslar birbirlerini nasıl tanırlardı? Özel işaretleri ya da sembolleri var mıydı?

  Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan anlatıyor.

  Devşirme sisteminin özellikleri neydi? Padişah eşleri yönetimde etkili oldular mı? IV. Murad’ın yasaklarının sebebi neydi? Neden IV. Murad’a Şark’ın Sultanı denildi?

  Prof. Dr. Abdülkadir Özcan anlatıyor.

  Osmanlı’da ilk isyanı kim çıkarmıştır? Kardeş katlinin hükümleri nelerdi? Hanedan mensupları nasıl öldürülüyorlardı? Osmanlı’daki darbelerin genel özellikleri nelerdi?

  Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci anlatıyor.

  Atatürk’ün soyağacı biliniyor mu? Yaşayan akrabaları var mı? Asker olmaya nasıl karar verdi? Askerlik başarılarında tarih bilgisinin payı nedir? Atatürk’ün Çanakkale’deki rolü neydi?

  Doç. Dr. Ali Güler anlatıyor.

  Orta Asya’nın bozkırlarından Avrupa’nın kapılarına, Hunlar`dan Osmanlı`ya, Fatih`ten Atatürk`e Türk tarihinin önemli çağları, imparatorlukları ve komutanları Türklerin Serüveni`nde anlatılıyor.

Türklerin Serüveni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.