sadsad x
asdasd

Türklerde Felsefi Düşünce

Bilge Karınca Yayınları

A. Akif Poroy

55,00 TL
34,10 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
20,90 TL
Türklerde Felsefi Düşünce Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme-Referans Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786057620101
Kapak: Ciltsiz
A. Akif Poroy
A. Akif Poroy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türklerde Felsefi Düşünce Kısa Özet

  Türk düşünürleri neler biliyorlardı? Ne düşündüler? Neleri anlatmaya çalıştılar? Neleri araştırıp, neleri nasıl çözümlediler? Ne öğretmeye çalıştılar? Ne öğrettiler? Ve onların derin öğretilerinden biz ne anladık? Ne kazandık?

  Bu çalışmada; binlerce yıldır Gök-Tanrı inancında *Eşitler arasında eşitlik,* kavramıyla Ön-Türk uygarlığından beri ürettiğimiz, bize ait Türk felsefi düşüncesini, Türk töresini, Türkçe düşünen, Türkçe yazan, Türk’ün tüm Türk dünyasının felsefi düşüncesini ve bunu üreten Türk filozof ve düşünürleri yansıtıldı.

  Binlerce yıllık tarihimizde dün olduğu gibi bugün de Farabi, İbni Sina, Maturidi, Mevlana, Molla Fenari, Cengiz Aymatov dünyayı etkileyen düşünürlerin birikimini okuyup anlamak, yetkinliğimizi arttıracaktır ve yeni açılımlarla yeni düşünceler üretmemize yardımcı olacaktır.

  Bu kitap aynı zamanda Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Özbekistan, Türkiye ve Türkmenistan’ın oluşturacağı kültürel ve ekonomik bir Türk Birliği’ni gerçekleştirecek felsefi düşünce düzeyinde temel oluşturacak çok önemli bir çalışmadır...

  Bütün dünyaya dağılmış tüm Türk soyluların kütüphanesinde olması gereken bir kitap...

Türklerde Felsefi Düşünce Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.