sadsad x
asdasd

Türkiye’nin Laikleşme Serüveninde Tanzimat

İnsan Yayınları
52,00 TL
35,36 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
16,64 TL
Türkiye’nin Laikleşme Serüveninde Tanzimat Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 575
ISBN: 9789755742557
Kapak: Ciltsiz
Ejder Okumuş
Ejder Okumuş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye’nin Laikleşme Serüveninde Tanzimat Kısa Özet

    Kültür tarihim izin hemen her dalında bir dönüm noktası ve geniş anlamda bir kültürel değişme dönemi olarak nitelenen Tanzimat, Türkiye’ye laiklik anlayışının girmesi ve Modern Türkiye’nin laik temellerinin oluşmasında etkin bir role sahiptir. Bu durumda Tanzimat Dönemi, Türkiye’de din -devlet ilişkisi açısından bugün gelinen noktayı siyasî ve sosyolojik düzlemde anlayabilmek ve izah edebilmek için önemli bir dönemeç olarak önümüzde durmaktadır. Türkiye’nin Laikleşme Serüveninde Tanzimat , bu dönemeci anlama çabasının bir ürünüdür.

    Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci Bölüm’de, *Araştırmanın Metodolojisi* başlığıyla araştırma boyunca nasıl bir metodoloji izlendiği ortaya konulmaktadır. *Din -Devlet İlişkilerinin Teorik Çerçevesi* başlığını taş ıyan ikinci bölümde, genel olarak din -devlet ilişkileri , din devlet ilişkilerinin aldığı veya alacağı biçimler, yani din -devlet ilişkilerinin tipolojisi, kuramsal çerçevede ve çeşitli örneklerle ele alınmaktadır.

    Üçüncü Bölüm araştırma konusunun başlığını taşımaktadır: *Osmanlı Devleti’nde Tanzimat Dönemi Din -Devlet İlişkisi*. Bu bölümde *Tanzimat’ı Hazırlayan Şartların Oluşum Süreci*, *Tanzimat Fermanı ve Din -Devlet İlişkisi*, *Tanzimat’ın İcra Aşaması: Sibih -Laik Dönem* isimlerini taşıyan üç alt başlık al tında, Tanzimat’ın Türkiye’nin laikleşme sürecinde nasıl bir yere sahip olduğu hususu ele alınmaktadır.

Türkiye’nin Laikleşme Serüveninde Tanzimat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.