Türkiyenin İlahiyat Sorunu

Beyan Yayınları

Adnan Demircan

100,00 TL
51,00 TL
%49 indirim
Kazancınız
:
49,00 TL
Türkiyenin İlahiyat Sorunu Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789754736489
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Adnan Demircan
Adnan Demircan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türkiyenin İlahiyat Sorunu Kısa Özet

    Din öğretiminin nasıl yapılması gerektiği hususu ve bu alandaki sorunlar, sık sık gündeme gelmekte, konuyla ilgili toplantılar ve çalışmalar yapılmaktadır. Bütün bu çalışmalar göstermektedir ki sağlıklı din öğretiminin ciddi bir şekilde ele alınması elzemdir. Bu sebeple, din öğretimi meselesiyle ilgili ciddi çalışmalara ihtiyacımız vardır.

    Elinizdeki kitap, ilahiyat eğitimi almış bir tarihçinin meseleye bakışını kısaca ortaya koymaktadır. Yüksek din öğretiminin sorunlarının burada ortaya konan başlıklardan çok daha derin bir mesele olduğunda şüphe yoktur. Öncelikle din öğretimi, gelenek ile modern eğitim arasında sıkışıp kalmıştır.

    Geleneksel eğitimin karşı karşıya kaldığı yasal yasak engeli, bugün ciddi anlamda uygulanmasa da buralarda verilen eğitimin niteliği ve okuyanlar açısından sonuçlarının alınamaması önemli görünmektedir. Modern usulde yapılan ve yasal kabul edilen eğitimin ise hem müfredat, hem de beklentileri karşılaması açısından ciddi sorunları olduğu bir gerçektir. Esasen Türk eğitim sistemindeki genel sorunların Yüksek Din Öğretimi için de söz konusu olduğunu söylemek yanlış değildir.

  • 2. Hamur

Türkiyenin İlahiyat Sorunu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.