Türkiye’nin Etno-Kültürel Ötekileri

Koyu Siyah Kitap

Çakır Ceyhan Suvari

143,00 TL
104,39 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
38,61 TL
Türkiye’nin Etno-Kültürel Ötekileri Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786057290649
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Çakır Ceyhan Suvari
Çakır Ceyhan Suvari
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türkiye’nin Etno-Kültürel Ötekileri Kısa Özet

    Türkiye’nin Etno–Kültürel Ötekileri sadece tarihsel, antropolojik ve sosyolojik bilgi paylaşımı aracılığıyla değil, aynı zamanda güncel gelişmelerin değerlendirilmesi yoluyla Türkiye’nin az bilinen madun etno–dinsel gruplarına ışık tutmayı amaçlamaktadır. Etno–kültürel kimlikler, dinamik ve değişken özellikler taşıyan bir görüngü olarak Türkiye’nin mevcut uluslararası politikalarının sosyo–siyasal yansıması şeklinde ele alınmaktadır.
    Kitap aynı zamanda Türkiye’nin etno–kültürel ötekilerine karşı, kökleri geç Osmanlı dönemine kadar giden ve bugüne kadar devam etmiş olan ayrımcı ve ötekileştirici politikalarının sürekliliğine dikkat çekmektedir. Hangi alanlarda benzer siyasal yaklaşımlar sergilenmeye devam ettiği ve hangi alanlarda değişimler olduğunu değerlendirilmektedir. Ayrıca kitapta, etno–kültürel ötekilerin etno–siyasal hayatta kalma stratejileri değerlendirilerek çağdaş Türkiye’deki siyasal çalkantıların ve sosyo–kültürel dönüşümün bir değerlendirmesinin sunulması amaçlanmaktadır.
    Etno–kültürel ötekiler kavramıyla hem ulusal ve uluslararası yasalarla tanınan, hem de resmi olarak tanınmayan azınlıklar kast edilmektedir.

  • 2. Hamur

Türkiye’nin Etno-Kültürel Ötekileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.