Türkiye`de Futbol Çevirmenliği

Çeviribilim

Alev Bulut

110,00 TL
78,10 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
31,90 TL
Türkiye`de Futbol Çevirmenliği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Spor Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786059312196
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Alev Bulut
Alev Bulut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türkiye`de Futbol Çevirmenliği Kısa Özet

  Futbol çevirmenliği alanında ilk kitap!

  Kültürün ve günlük hayatın her alanında çevirinin var olduğunu çoğu kez ayırt etmeyiz. Oysa hemen her an çeviriyle ve çevirisizlikle birlikte yaşarız. Küreselleşen dünyada spor dilimizin de küresel olması, sürekli çeviriye ihtiyaç duyması şaşırtıcı değildir. Bu yüzden, en yaygın sporlardan biri olan futbol çevirmenliği en başından beri büyük önem taşımıştır; dev stadyumların soyunma odalarından online futbol oyunlarına dek her yerde futbol çevirmenleriyle karşılaşırız.

  *Tercüme Hatası!?*nın yazarı Prof. Dr. Alev Bulut bu kitabında futbol çevirmenlerinin dünyasını ele alıyor. Futbol dünyasındaki çeviri kazalarından alana hakim profesyonel futbol çevirmenlerinin yetişmesine kadar olan tarihsel süreci değerlendiriyor. Futbolun profesyonel dünyasını dil perspektifinden de tanımak isteyenler için önemli bir kitap.

  *Futbol çevirmenliği, tutkunun tam olarak egemen olduğu, çok hareketli, dinamik, aktif bir meslek olma yolunda ilerlemektedir. Böylesi bir çalışma, Mütercim-Tercümanlık ve Çeviribilim Bölümlerinde `Futbol Çevirmenliği` derslerinin açılmasının ve alanda etkin/yetkin futbol çevirmenlerinin yetişmesinin bir işareti de olabilir.* Prof. Dr. Emine Bogenç Demirel

 • 2. Hamur

Türkiye`de Futbol Çevirmenliği Hakkında Yorumlar