sadsad x
asdasd

Türkiye’de Balık ve Balıkçılık

Aras Yayıncılık

Karekin Deveciyan

158,00 TL
118,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
39,50 TL
Türkiye’de Balık ve Balıkçılık Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Hobi Kitapları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9789757265757
Kapak: Ciltsiz
Karekin Deveciyan
Karekin Deveciyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye’de Balık ve Balıkçılık Kısa Özet

    Karekin Efendi Deveciyan`ın 1915’te İstanbul`da basılan Türkiye`de Balık ve Balıkçılık adlı eseri Türkiye`de balıkçılık konusunda yazılmış en önemli eserlerin başında gelir. Eser, konuyla ilgilenen herkesin takdirini kazanmış olmasının yanı sıra, son yıllarda sayıları hızla artarak yayımlanan balık ve balıkçılıkla ilgili kitapların hemen hepsinin başvuru kaynağı da olmuştur.

    Türkiye`de Balık ve Balıkçılık, alanındaki ilk çalışmadır. Yazarının konuya olan hakimiyeti, büyük tecrübesinin ürünü olarak verdiği ayrıntılı bilgiler, yaptığı hassas çizimler, bugün onu yalnızca balıkçılık alanında değil, folklorik ve tarihsel bakımlardan da benzersiz bir eser olarak değerlendirmemize neden olacak kadar önemlidir. Avrupa bilim çevrelerinde de takdirle karşılanan eser, Türkiye`deki deniz ve tatlısu balıklarıyla deniz canlılarını, av aletleriyle volileri, dalyanları, göl ve akarsularla ilgili bilgilerle avlanma tekniklerini içererek, balıkçılık konusuna ilgi duyan herkes için zengin bir kaynak oluşturur. Eserin değerini tarihçi Reşat Ekrem Koçu, ünlü eseri İstanbul Ansiklopedisi`nin dördüncü cildinde şu sözlerle teyit eder:

    "Balık ve Balıkçılık milli kütüphanemizde benzerine ender rastlanan muazzam eserlerdendir kendi mevzuunda ise tek eserdir."

Türkiye’de Balık ve Balıkçılık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.