sadsad x
asdasd
45,00 TL
36,45 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
8,55 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkiye Eğitim Sistemi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 365
ISBN: 9789756361269
Kapak: Ciltsiz
Rıfat Okçabol
Rıfat Okçabol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye Eğitim Sistemi Kısa Özet

    Bu kitap, eğitim sistemimizi tanıma ve tanıtma çabasının bir ürünüdür. Kitapta, bakanlık, okullar, öğretmenler ve öğrencileriyle eğitim sistemimizin tarihsel süreç içinde gelişimi ve bugünkü durumu genel özellikleriyle anlatılmakta; sistemin içinde nelerin olup bittiği gösterilmeye çalışılmaktadır: Bu sistem neden vardır, sistemin gerçek yapısı nedir, sistem var olma nedenine uygun hizmet vermekte midir, sistemin aksayan yanları varsa nerededir ve neden aksamaktadır gibi sorulara yanıt aranmakta; sistemin istenen hizmetleri verebilmesi için neler yapılması gerektiği tartışılmaktadır. Başka bir deyişle, sistemin iç görüntüsünü belirginleştirerek, sorunları saptayıp çözüm üretme denemesidir.

    70 milyonu ilgilendiren bir sistemle ilgili sorunların sağlıklı bir biçimde saptanması ve geçerli çözümlerin üretilmesi, ancak geniş ve farklı kesimlerin katkılarıyla mümkündür. Çalışmanın bir amacı da eğitim sisteminin sorunlarını belirleme ve çözüm arayışları konusunda yeni tartışma ve arayışlara kapı açmaktır. Eğitim sistemiyle ilgili verilere, araştırma sonuçlarına ve yazarın yorumlarına dayalı sistemin iç görüntüsü, ilgilenenlerin eleştiri ve yorumlarıyla netleşecektir.

    Bu kitabın, eğitim sistemimizle ilgili yazın alanındaki bir boşluğu dolduracağı, ders kitabı ya da yardımcı kitap olarak kullanılabileceği düşünülmektedir.

Türkiye Eğitim Sistemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.