sadsad x
asdasd

Türkçe - Farsça Sözlük

Say Yayınları
35,00
26,25
%25 indirim
Türkçe - Farsça Sözlük Hakkında Bilgiler
Türü: Sözlükler
Sayfa Sayısı: 651
ISBN: 9789754687736
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Kanar
Mehmet Kanar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Türkçe - Farsça Sözlük Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkçe - Farsça Sözlük Kısa Özet

    Hem klasik hem modern Farsçaya hitap etmesi amaçlanan bu sözlükte, manzum ve mensur olmak üzere klasik ve modern dönem İran edebiyatına ait bazı metinler taranmış, sözlük maddeleri ve ara maddeleri bu yolla tespit edilmiştir. Kavramların daha iyi anlaşılabilmesi için Farsça cümle örneklerinin hem Türkçe harflerle okunuşu ve tercümesi, hem de Farsça metni verilmiştir.
    Daha çok klasik dönem Türk edebiyatında yer bulan Farsça ile ortak kelimeler, tamlamalar, kelime grupları da ana veya ara maddeler halinde, varsa Türkçe örnek cümleleriyle birlikte alfabetik sırada verilmiştir. Kimi maddelerde ise hem Fars edebiyatından hem de Türk edebiyatından örnekler bulunmaktadır. Böylece sözlük kullanıcısının bir kelimenin iki dilde, iki edebiyatta nasıl kullanıldığı, nasıl algılandığı konusunda fikir sahibi olması amaçlanmıştır.

    Sözlüğe ayrıca, yararlanılan ve tarama yapılan kaynakların künyelerinin bulunduğu bir liste, Farsça grameri, klasik Farsçanın özelliklerini açıklayan bir bölüm ile Farsçada çok kullanılan bazı basit ve ön ekli fiillerin geniş zaman köklerini gösteren bir liste eklenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.