sadsad x
asdasd
125,00 TL
87,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
37,50 TL
Türk Tiyatrosu Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Senaryo Kitapları
Sayfa Sayısı: 890
ISBN: 9786051068107
Kapak: Ciltli
Refik Ahmet Sevengil
Refik Ahmet Sevengil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Tiyatrosu Tarihi Kısa Özet

  Ahmet Refik Sevengil, yıllar süren çalışması sırasında, tiyatro tarihine damgasını vurmuş sanatçılarla görüştü, arşivleri taradı, elyazmalarını inceledi. Türk Tiyatrosu Tarihi, sadece tiyatro tarihini değil anlattığı dönemlerdeki önemli hadiseleri de içerdiğinden, Osmanlı`nın son dönemini yansıtması ve padişahların yaşayışlarını, ruh halini aktarması açısından da farklı bir eser.

  "Onun bir başyapıtı var: Türk Tiyatrosu Tarihi. Benzeri olmayan, sanıyorum ki dünyada da pek benzeri olmayan bir çalışma."

  -Selim İleri

  "Başka bir kültürün adamı. Bütün kültürlerin adamı. Doğu-Batı hepsi bir arada… Zaten Osmanlı, zaten cumhuriyetçi, zaten Avrupalı."

  -Adalet Ağaoğlu

  "Ufku çok genişti. Eskiyi de yeniyi de iyi bilirdi. Tiyatro diyorsanız, radyo diyorsanız, sinema sanatı diyorsanız, şairler diyorsanız, Türk edebiyatı diyorsanız hepsinin içinden gelmiş."

  -Turgut Özakman

  "Ben hocalarıma aşkla yaklaştım. Bazı hocaların garip bir çekiciliği olurdu. Refik Ahmet Sevengil bunlardan biriydi. Kütüphane gibi yahut bir ansiklopedi gibi."

  -Yıldız Kenter

  "Devlet Tiyatrosu`nun kurulması konusunda çaba gösterenleri başında, o zamanlar milletvekili olan Refik Ahmet Sevengil geliyor. Refik Ahmet Bey TRT`nin kurulmasında da öncülük yapıyor ve yönetim kurulunda bulunuyor. Gözlük derecesi kaç? Yedi miydi? Sekiz miydi? Kalın gözlükleri vardı. Okuyor, sabahlara kadar çalışıyor. Eee o bir aşk, o bambaşka bir şey. O aşk olmasa yapılır iş değil."

  - Can Gürzap

Türk Tiyatrosu Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.