sadsad x
asdasd

Türk Düşünce Dünyasında Tanpınar

Hece Yayınları

Elif Türkislamoğlu

24,00 TL
19,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türk Düşünce Dünyasında Tanpınar Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 173
ISBN: 9786059954723
Kapak: Ciltsiz
Elif Türkislamoğlu
Elif Türkislamoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Düşünce Dünyasında Tanpınar Kısa Özet

    Ahmet Hamdi Tanpınar gibi dil ustasının düşünce adamının üzerine yazmak elbette zor. Hele son yıllarda epeyce çoğalan Tanpınar incelemelerinin yıllarını bu konuda çalışmaya adamış isimlerin yapıtlarının arasından söz söylemek başlı başına iddialı bir girişim. Ancak Türk Siyasi düşünce hayatı üzerine çalışan birinin Ahmet Hamdi Tanpınar`a karşı kayıtsız kalması mümkün de değil.

    "Türkiye evlatlarına kendisinden başka bir şeyle meşgul olma imkanı vermiyor." sözlerinde yansıttığı gibi memleketin meseleleriyle bu denli meşgul olmuş bir aydının düşünceleri ve eserleri çokça irdelenmeyi hak ediyor kuşkusuz. Üstelik Ahmet Hamdi Tanpınar`ın meşgul olduğu konular Tanzimat Fermanı`ndan günümüze hala Türkiye`nin temel meseleleridir.

    Türk Düşünce Hayatında Tanpınar: "Güzel"den Yana Bir Aydın başlıklı bu yapıt, tüm eksiklikleri ve kusurlarıyla, yazara dair tüm çalışmalar arasında kendine özgü  bir nitelikte olma arzusundadır. Çünkü sadece Ahmet Hamdi Tanpınar`ı ve romanlarını değil, ona dair düşünülenleri, tartışılanları da anlama gayretindedir.

Türk Düşünce Dünyasında Tanpınar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.