Turgutoğulları ve Konya`daki Eserleri

Çizgi Kitabevi Yayınları

Zeki Oral

145,00 TL
118,90 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
26,10 TL
Turgutoğulları ve Konya`daki Eserleri Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786059706681
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Zeki Oral
Zeki Oral
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Turgutoğulları ve Konya`daki Eserleri Kısa Özet

    "Turgudoğulları Orta Asya`dan Anadolu`ya gelmiş bir Türk aşiretidir. Bu aşiret beyleri arasında Turgud adını almış ulu kişiler de vardır. 

    Turgudoğulları aşiretinin beyleri Karamanoğulları devletinin hükümdarlariyle kız alub virmek suretiyle akrabalık kurmuşlar ve en yüksek devlet adamları arasına katılmışlardır. Bu yüzden geniş arazi ve emlak sahibi olub birçok hayır eserleri yapmışlar, vakıflar tesis eylemişlerdir. Bu i`tibârla Turgud aşireti halkı da Karamanoğulları devletinin en sadık askerleridir.

    Konumuz olan Turgudoğulları ve eserleri hakkında incelemeler Karamanoğulları tarihini aydınlatacak bilgi ve belgeleri ihtiva itdiği gibi Karamanlılarla siyasi, `askeri ve ictima`i birçok münasebetlerde bulunmuş olan Osmanlı Devleti tarihi içün da bir kıymet ifade eder. Hele Konya tarihi bakımdan öneminin yüksek olduğunu haklı olarak söyleyebiliriz. Biz burada o büyük Türk soyunun önce Konya ilinde bıraktıkları san`at ve medeniyet eserlerini, sonra menşeleriyle tarihte oynadıkları rolleri aydınlatmağa çalışacağız."

  • 2. Hamur

Turgutoğulları ve Konya`daki Eserleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.