sadsad x
asdasd

Tun Ağa Yes Ağa Mer Alürı Ov Ağa

Aras Yayıncılık

Rober Haddeciyan

44,00 TL
33,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,00 TL
Tun Ağa Yes Ağa Mer Alürı Ov Ağa Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ülke Edebiyatları Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786052100134
Kapak: Ciltsiz
Rober Haddeciyan
Rober Haddeciyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tun Ağa Yes Ağa Mer Alürı Ov Ağa Kısa Özet

    Özellikle genç kuşak Ermenice okurların ilgisini çekecek mizah ve bilgelik dolu bir kitap ‘Tun ağa yes ağa mer alürı ov ağa’ (Sen Ağa Ben Ağa Bu Unu Kim Eleye?). İstanbul’da Ermenice edebiyatın en üretken yazarlarından, ‘Nor Marmara’ gazetesi genel yayın yönetmeni Rober Haddeciyan’ın eseri, Ermenice deyişlerin zengin dünyasına bir giriş niteliği taşıyor.

    Halkın yüzyıllar, belki binlerce yıl eskilere dayanan bir birikimin imbiğinden damıtarak sadece birkaç kelimeye sığdırdığı bu sözleri Haddeciyan kolay ve zevkli bir anlatımla, basit bir dille anlatıyor. Deneyimli yazar, deyimlerden söz ederken güncel gelişmelere ve yaşamın her anında karşılaştığımız veya maruz kaldığımız olaylara da değiniyor, keskin gözlem yeteneğini ve usta işi tahlillerini de konuşturuyor.

    Haddeciyan’ın ‘Nor Marmara’da yayımlanan *Ermenice Deyişlerden İlhamla* başlıklı yazı dizisinden derlenen kitap, tanınmış karikatürist Sarkis Paçacı’nın muzip çizgileriyle renkleniyor. Gençlerin ve kendini genç hissedenlerin Ermenice dilinde basit ve akıcı bir metin okumaları, eğlenirken düşünmeleri için güzel bir fırsat...

Tun Ağa Yes Ağa Mer Alürı Ov Ağa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.