sadsad x
asdasd

Tüm İnsanların Pusudaki Üç Düşmanı

Kardelen Yayınları
13,89 TL
9,58 TL
%31 indirim
Tüm İnsanların Pusudaki Üç Düşmanı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9786053511274
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Abdullah Uyar
Abdullah Uyar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tüm İnsanların Pusudaki Üç Düşmanı Kısa Özet

  Makamları, mevkileri, etkileri ve yetkileri ne olursa olsun; hiç bir insan, ne yüce Allah'a nede devlete karşı kesinlikle Hür ve Özgür Değildir! Eğer hür ve özgürseler: Devletler, neden kuruldu? Anayasalar ve yasalar neden kondu? Mahkemeler, neden kuruldu? Cezaevleri neden yapıldı?

  Eğer insanlar, Allah’a karşı hür ve özgürseler: Neden hasta oluyorlar? Neden yaşlanıyorlar? Neden Ölüyorlar Servetlerini, saltanatlarını ve sevdiklerini ölümle neden bırakıp gidiyorlar?

  Hani hürriyet, hani özgürlük nereye gitti? Baskı olmadan: Hür ve özgür iradesiyle Allah'ı devlet yönetimine, sosyal ve özel hayatına karıştırtmayanlar, egemenliğine, hakimiyetine, yönetimine girmeyenler, Kur’an da ki emirlerine ve yasaklarına itaat etmeyenler. Yüce Allah’ın yarattığı havayı teneffüs etmesinler, suyu içmesinler, bitkilerden hiçbir şey yemesinler kendilerine verdiği: Gözleri, kulakları, elleri, ayakları, dili ve dudakları, kullanmasınlar. Allah’ın dünyasından çıksınlar; başka bir dünyaya gitsinler. Böylece Hukuka Saygılı olduklarını göstersinler; Eğer Hukuka Saygıları Varsa… Hukuk ve Adalet Bunu Gerektirir.

  İnsanlar çalıştıklarından, sattıklarından veya kiraya verdiklerinden bir karşılık veya para isterler! Yüce Allah'ta insanı yarattığının, verdiği hayatın, aklın, gücün kulakların, gözlerin, ellerin, ayakların, suyun, gıdaların, menfaatine verdiği diğer şeylerin karşılığında, egemenliğine, hakimiyetine teslim olmalarını, Kur’an da ki emirlerine ve yasaklarına itaat etmelerini insanlardan İstemesi Yüce Allah'ın Hakkı Değil mi? O’nun bu hakkını, vermezsek: Öfkelenip deprem, sel, tsunami ve benzeri Felaketlere bizi mahkum etmez mi? Mahkum Ettiğini Kur’an aracılı ile insanlara şöyle bildirip uyarıyor:

  *Nitekim onlardan her birini Günahları sebebiyle suçüstü yakaladık! Kiminin üzerine  Taşlar Savuran rüzgarlar gönderdik, kimini korkunç bir ses yakaladı, kimini yerin dibine geçirdik kimini de suda boğduk. Allah onlara zulmetmiyor, asıl onlar kendilerine yazık ediyorlardı*. (Kur’an Ankebut suresi 40 ayet)

Tüm İnsanların Pusudaki Üç Düşmanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.