Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 3

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık

Bulut Koç

120,00 TL
104,40 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
15,60 TL
Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Askeri Okul Kitapları
Sayfa Sayısı: 195
ISBN: 9786059029001
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Bulut Koç
Bulut Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 3 Kısa Özet

  Merhaba,

  Şu an bu kitabı okuduğunuza göre, YDS`den yüksek ihtimalle geçerli bir puan aldınız ve ortalamanızı yükseltmek istiyorsunuz.

  Genel Dil Dinleme Sınavı`na hazırlanma çalışmaları her ne kadar YDS`den sonra yoğunlaşsa da, iyi bir dinleme öğrencisinin sadece YDS sonrası değil, tüm yıl bu sınava kendisini hazırlıyor olması gerekir. Sınav hazırlığı yalnızca soru çözmekten ibaret değildir. Soru çözme çalışması sınav tarihinden yaklaşık 2 ay önce başlatılması gereken bir süreçtir. Bu süreçten önce, yani bahar dönemi YDS`sinden sonra, dinleme yapabileceğiniz çeşitli kaynaklara (film, müzik, belgesel, haberler vb) ulaşıp, dinleme becerilerinizi soru çözmeden geliştirebilmeniz gerekir. Bu süreçte karşılaştığınız yeni her kelime, deyim veya söz öbeğini not etmeniz ve dinleme yapmadığınız zamanlarda bu yeni öğrendiğiniz kelimelerin eş anlamlılarını bularak bir çalışma yapmanız tavsiye olunur. Yeni karşılaştığınız kelimelerin anlamlarına İngilizce-İngilizce sözlüklerden bakarsanız, kelime dağarcığınızın daha da güçlendiğini göreceksiniz. İyi bir İnternet araştırmasıyla, dinleme yapabileceğiniz pek çok site bulabileceğinizi de eklemek gerekir.

  Bahar YDS`si sonrası yaptığınız bu genel dinleme çalışmaları, Genel Dil Dinleme Sınavı`na iki ay kalana kadar devam etmeli ve bu noktada soru çözmeye başlamasınız. Unutmayalım ki, çok soru çözmek tek başına yeterli değildir, çok ve bilinçli bir şekilde soru çözmek gerekir. Bunun için de analitik becerilere ihtiyaç duymaktasınız. Soru çözmek için kullanacağınız bu kaynakta ve bu serinin birinci ve ikinci kitaplarında, soruların nasıl çözülmesi gerektiğine ilişkin pratik bilgiler de bulacaksınız.

  Dinleme yapılabilecek siteler hakkında bilgi almak ve soru çözümlerinde destek almak için info@ieltsizmir.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • 2. Hamur

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.