sadsad x
asdasd

TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 1 - Restatement

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık

Bulut Koç

40,00 TL
22,00 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 1 - Restatement Hakkında Bilgiler
Türü: Kategorisiz Ürünler
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786055270810
Kapak: Ciltsiz
Bulut Koç
Bulut Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 1 - Restatement Kısa Özet

  Bu kitap Genel Dil Dinleme Sınavı’na girecek adaylar için hazırlanmıştır.

  Sorduğu 60 soruyla adayların İngilizce dinleme becerilerini test eden Genel Dil Dinleme Sınavı 5 bölümden oluşmaktadır:

  1. Restatement
  2. Inference
  3. Short Dialogue
  4. Longer Conversation
  5. Mini Talk (Lecture)

  Restatement ve Inference bölümü haricindeki soru tiplerine dünyada uygulanan başka sınavlarda da (TOEFL, IELTS, TOEIC vb.) rastlamak mümkündür. Adaylar bu tür sınavlara yönelik kitaplarda bulunan Short Dialogue, Longer Conversation veya Mini Talk (Lecture) egzersizlerini çözerek Genel Dil Dinleme Sınavı için de pratik yapmış olurlar. Ne var ki, sınavın Restatement ve Inference soru tiplerine dünyada uygulanan diğer İngilizce sınavlarda rastlamak pek mümkün değil. Dolayısıyla bu soru tipleri üzerine yapılan bir çalışmaya ulaşmak bir hayli zor. Bu seriyi yayımlamaktaki amacım da bu boşluğu doldurmak.

  Ayrıca, yukarıda gösterilen 5 soru tipi içerisinde adayların cevaplamakta en güçlük çektikleri sorular yine Restatement ve Inference soruları. Bu nedenle ben de ağırlığı bu iki soru tipine verdim ve sorularımı hep bu iki soru tipi için hazırladım. 25 adet test ve 600 soru içeren bu kitapta yalnızca Restatement soruları bulacaksınız. *TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 2: Restatement & Inference* adlı kitapta ise 35 adet test ve 600 soru içeren Restatement ve Inference testleri bulacaksınız. Testlerdeki cümlelerin tamamı anadili İngilizce olan kişilerce okunmuştur.

  Bir diğer önemli nokta ise 2 soru arasındaki süreyi iyi kullanabilme. Bugüne kadar yapılan farklı Genel Dil Dinleme Sınavları’nda, 2 soru arasında farklı süreler verildiğini tespit ettim. 12 ila 20 saniye arasında değişen bu süreler bu kitaba da yansımış durumda. Kimi testlerde cümle bittikten sonra üzerine 20 saniye, kimi testlerde 12, kimi testlerde ise 17 saniye ek süre konulduğunu göreceksiniz. Sürelerin böyle farklı olması gerçek sınavda da yıldan yıla farklı sürelerin konulmuş olmasından ileri geliyor. Sizlere tavsiyem, diğer sayfalarda verdiğim ipuçlarını da takip ederek soruları en kısa sürede çözüp, bir sonraki soruya bakabilmek için zaman yaratabilmeniz. Başarılar.

  - Bulut Koç

TSK Genel Dil Dinleme Sınavı 1 - Restatement Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.